Hátrányos helyzetből várta mindkét találkozót az Inter Gyergyó, hiszen Nagy Zsolt és Kostandi Mihai játékára sem számíthatott a csapat. Mindketten komoly sérüléseket szenvedtek korábban, több hónapot kénytelenek kihagyni.
Így is jól játszottak a gyergyószentmiklósiak a Vîcov ellen, a szombati mérkőzés legnagyobb részében uralták a játékot, éppen csak a gólszerzés hiányzott.
És ahogy ilyenkor lenni szokott, elég volt egy hiba, és az ellenfél az első félidő végén megszerezte a vezetést.
Egy újabb felvonás következett, ahol sikerült ugyan egyenlíteni, de rögtön ezután ismét betalált az ellenfél. Vészkapusos taktikára váltott az Inter, de nem jött be a változtatás. 1–3-ra módosult az állás. Innen még felzárkóztak a hazaiak 2–3-ra, de az ellenfélé volt az utolsó szó, 4–2-re nyertek a bukovinaiak.
Másnap az első félidő volt igazán izgalmas, aztán az ellenfél dominanciája érvényesült. Az Inter Gyergyó szerzett vezetést, amire két góllal válaszoltak a vendégek, a játékrész vége előtt 4 másodperccel azonban ismét sikerült betalálni a Fortius kapujába.
2–2 után még jogosan lehetett bizakodó a csapat és a számos néző is.
Azonban a második félidőben egymás után három gyergyói megingást is kihasznált a bodzavásári gárda, lényegében eldöntve a találkozót. Ezt követően átadták a terepet az intereseknek, csak azzal törődtek, hogy ne kapjanak gólt. Szépíteni még sikerült ennek ellenére, de az ismét elővett vészkapusos taktika és a buzăuiak védelmének előrerugdosott labdáiból született gólok miatt csak nőtt a különbség: 8–3-ra nyertek a vendégek.
Ráadásul a mérkőzés hajrájában még Alex Calbează is megsérült, mentő vitte kórházba. Ő is hiányozni fog a következő mérkőzéseken.
Ebben a fordulóban pihent a Remetei Kereszthegy, mivel a Segevári Pro Tineret elleni meccsét halasztották.
Három hét szünet következik a bajnokságban, ezalatt valószínűleg a Kereszthegy bepótolja az elmaradt találkozót. Április közepén mindkét gyergyószéki együttes vendégként lép pályára: a remeteieket a Brassói Colțea fogadja, az Inter Gyergyót a Pro Tineret.
Osztozkodott a pontokon a Kézdivásárhelyi KSE és a ranglista élén álló Kolozsvári Clujana. A felső-háromszéki gárda a szünetben még kétgólos előnnyel pihenhetett, de a második játékrészben hiába vezetett 6–1-re, a vendég kolozsvári csapat mezőnyjátékosra cserélte kapusát, és egyenlített.
Teremlabdarúgás, 2. Liga, 18. forduló:
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Bukovina Vîcov 2–4 (0–1),
a hazaiak gólszerzői: Berecz Norbert és Andrei Țepeș.
További eredmények:
Nagyváradi Dinamo Leonardo–Dévai West 7–10 (2–6)
Futsal Ceahlăul Piatra Neamț–Fortius Buzău 3–2 (1–1)
Kézdivásárhelyi KSE–Kolozsvári Clujana 6–6 (2–0),
a hazaiak gólszerzői: Ștefănescu 2, Păun, Gajdó T., Gál, Gazda B.
A Luceăfărul Buzău–Brassói Colţea és a Gyergyóremetei Kereszthegy–Segesvári Pro Tineret mérkőzéseket elhalasztották.
Pótolt meccs (15. forduló):
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Fortius Buzău 3–8 (2–2),
a hazaiak gólszerzői: Andrei Țepeș, Keresztes Tihamér és Péter András.
A rangsor:
1. Kolozsvár 43 pont
2. Luceafărul 37 (-1 meccs)
3. Brassó 32 (-1 meccs)
4. Vîcov 30
5. Kézdivásárhely 30
6. Fortius 30
7. Piatra Neamț 29 (-1 meccs)
8. Déva 20 (-1 meccs)
9. Inter Gyergyó 17
10. Nagyvárad 11
11. Remetei Kereszthegy 8 (-1 meccs)
12. Segesvár 4 (-1 meccs).
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén, az új aréna avatójával rajtol a jégkorongidény.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!