Az első két napon a VSK Csíkszereda sportolói számára csak a veterán korosztályokban termett babér, Ráduly Annamária a női 40 év fölötti mezőnyben és Ráduly Róbert Kálmán a férfi 50 év fölöttiek között egyaránt két-két bajnoki címet ünnepelhetett. Az elit kategóriában a Simion Suciu által a középtávon elért negyedik hely volt a csíkszeredai tájfutó szakosztály legjobb eredménye.
A bajnokság leglátványosabb és egyben legizgalmasabb csatáját a kétfős sprintváltó hozta. A Moldova folyó bal partján fekvő városi stadion szomszédságában lévő – javarészt parkosított – övezetbe kilátogató érdeklődők, a rajthoz álló hat férfi váltó között, kiélezett versenynek lehettek szemtanúi.
A VSK Csíkszereda, bár két váltót is nevezett, az előző két nap tapasztatai alapján nem számított a dobogóra esélyesek közé, hiszen ott volt a rajtnál a Nagybányai Maratin Rivulus Dominarum Zeleznik Alex – Kató Edy összetételű bajnoki címvédő csapata, a két nappal korábban a hosszútávon győztes Dumitrescu Andreijel megerősített négyfalvi páros és fiatalságot és a tapasztalatot kiválóan ötvöző nagybányai Kotay Alexandro – Sebestyén István kettős is.
Az első váltásnál a Nagybányai Electrosistem versenyzője mindössze három másodperces előnnyel érkezett, majd fél távnál a VSK Csíkszereda Ráduly Csongor - Suciu Simion összetételű váltója vette át a vezetést. Az utolsó két versenyszakasz a máramarosiaknak jött ki jobban, így végül övék lett a bajnoki cím.
Az első helyhez hasonlóan a harmadik hely sorsa is az utolsó körben, annak is a végén dőlt el. Ráduly Róbert Kálmán, bár a közvetlen rivális Négyfalvi Babarunca sportolója a táv első felében befogta és megelőzte, az utolsó három pontnál faképnél hagyta ellenfelét és ezáltal fiával, ifj. Ráduly Róberttel közösen bronzérmet ünnepelhetett.
A Román Tájfutószövetség korábbi elnöke, Natalia Deconescu szerint a romániai tájfutás történetében először fordult elő, hogy országos bajnokságon, a legjobbak között, apa és két fia állt a dobogón. A VSK Csíkszereda zárónapi szereplését a Ráduly Annamária – Ráduly Réka összetételű női váltó bronzérme tette még emlékezetesebbé.
Az idei magyar sportgála egyik fénypontja volt a marosvásárhelyi születésű sportember díjazása. Bölöni László a könnyeivel küszködve mondta el beszédét, melyben az édesanyjának is üzent.
A legendás erdélyi labdarúgó és vezetőedző, Bölöni László életműdíjat kap hétfőn este Budapesten, az Év Sportolója Gála keretében.
Egy többek között szexuális erőszak miatt elítélt visszaeső bűnöző, egy 29 éves éradonyi (Adoni) férfi „rendkívüli kegyetlenséggel” megölt otthonában egy szintén éradonyi 63 éves nőt és annak 27 éves fiát.
A bukaresti hatóságok megkésve készítették elő annak az uniós irányelvnek a részleges átültetését a román jogrendszerbe, amely előírja, hogy legkésőbb 2025. január 1-jétől az EU tagállamai nem nyújtanak többé állami támogatást gázkazánok beszerelésére.
A többnemzetiségű Erdély gondolatát erősítik az erdélyi magyarörmények, akiknek identitáserősítő tevékenységeikkel több szövetségbe tömörülnek.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!