Viszonylag jól indult a találkozó, már a 12. percben megszületett az első gól. A spanyolok szereztek vezetést: egy jobboldali beadásnál Sergio Ramos és Szergej Ignasevics küzdött a labdáért, de az orosz nem figyelt, a játékszer a vádliján landolt, ahonnan a hálóba pattant.
Szünet előtt egyenlített a házigazda. Szögletet rúghattak az oroszok, Dzjuba emelkedett a magasba, kapura próbált fejelni, de Piqué kézzel blokkolta, és videóbírózás után a játékvezető tizenegyest ítélt. Dzjuba magabiztosan értékesítette (1–1).
Egész meccs alatt magabiztosan irányítottak a spanyolok, de sok helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az ibériaiaknál összesen 1139 passzt jegyeztek, míg az oroszoknál 285-öt.
A rendes játékidőben nem lett több gól, jöhetett a hosszabbítás.
Néhány helyzete volt a spanyoloknak, amiket nem tudtak kihasználni, és tizenegyesekkel döntöttek.
A harmadik sorozatnál Koké hibázott a spanyoloktól, Akinfejev nagyot védett, majd az utolsó párnál Aspas lövését is kivédte az orosz kapus, ezzel továbbjutottak az oroszok.
Mindeddig még egyetlen vébén sem fordult elő, hogy a címvédő, az Európa-bajnok és a házigazda se kerüljön be a legjobb nyolc közé. Ez most sem következett be, ugyanis bár a címvédő németek és az Európa-bajnok portugálok búcsúztak, a házigazda oroszok továbbjutottak.
Eddig túl sok öröme nem volt a spanyol csapatoknak a házigazdák ellen, egyszer sem tudtak nyerni, és ez az átok a vasárnap esti meccsen sem szakadt meg.
Labdarúgás, világbajnokság, Oroszország, nyolcaddöntő:
Spanyolország–Oroszország 1–1 (1–1, 1–1, 1–1), tizenegyesekkel 3–2
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző. Vezette: Björn Kuipers (holland)
gólszerző: Ignasevics (12. – öngól), Dzjuba (41. – 11-esből)
sárga lap: Piqué (40.), ill. Kutyepov (54.), Zobnyin (71.)
Spanyolország: De Gea – Nacho (Carvajal, 70.), Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Koke, Busquets – David Silva (Iniesta, 67.), Isco, Asensio (Rodrigo, 104.) – Diego Costa (Aspas, 80.). Szövetségi kapitány: Fernando Hierro.
Oroszország: Akinfejev – Mário Fernandes, Kutyepov, Ignasevics, Kudrjasov, Zsirkov (Granat, a szünetben) – Szamedov (Cserisev, 61.), Kuzjajev (Jerohin, 97.), Golovin, Zobnyin – Dzjuba (Szmolov, 65.). Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav Csercseszov.
Nyolcaddöntő:
Franciaország–Argentína 4–3
Uruguay–Portugália 2–1
Július 1., vasárnap:
Spanyolország–Oroszország 1–1, tizenegyesekkel 3–2
Horvátország–Dánia, Nyizsnyij Novgorod, 21 óra
Július 2., hétfő:
Brazília–Mexikó, Szamara, 17 óra
Belgium–Japán, Rosztov, 21 óra
Július 3., kedd.:
Svédország–Svájc, Szentpétervár, 17 óra
Kolumbia–Anglia, Moszkva (Szpartak Stadion), 21 óra
Nagy a sürgés-forgás az átigazolási piacon a hazai labdarúgó-élvonalban, a rövid téli szünet ideje alatt a csapatok igyekeznek felfrissíteni a keretüket. Mutatjuk, milyen változások történtek a klubok háza táján.
További változásokra lehet számítani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK keretében. Két alapember ugyanis távozófélben van, és helyükre új labdarúgókat kell igazolni. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű. Diószegi László klubelnök avatott be a részletekbe.
A cégek és más jogi személyek helyi adóinak alig több mint 50 százaléka folyt be a gyergyószentmiklósi városkasszába 2024-ben. Idén őket is nagyobb kedvezmény ösztönzi őket a fizetésre. A magánszemélyek adózási hajlandósága azonban jónak mondható.
A rendelések elindításával kiderült, mennyibe kerül a Dacia legújabb, egyben legnagyobb modellje, a Bigster. A Duster nagy testvéreként emlegetett, egy új szegmensben világhódító körútra induló Bigster legolcsóbb kiadása 23 ezer euróba kerül.
A Román Posta 2025. január 9-én, csütörtökön kezdi meg a januári nyugdíjak kézbesítését – jelentette be a társaság.
Mi az összefüggés David Popovici Porsche Spyderje, a román néplélek és az értelmiségi elit által követendő példának tekintett hazai személyiségek hiánya között?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!