A Steaua jégkoroncsapata több év karcfalvi tartózkodás után részben hazaköltözött Bukarestbe. Azért csak részben, mert az edzéseit ugyan „otthon”, az egykori teniszcsillag és mai nagyvállalkozó Ion Țiriac által Otopeni-en épített Telekom Arena műjégpályáján tartja, de a mérkőzéseket nem rendezheti ott. Helyszínnek ezért választották Brassót.
Az időpont mindkét napon 18 óra, azaz nem a megszokott 18.30, a „házigazdák” szerint a pálya zsúfolt programja miatt.
A Progym háza táján nem jó hír, hogy Ruszlan Boriszenko edző ezeken a mérkőzéseken sem számíthat a két honosított ukrán játékosra, Vitalij Kiricsenkóra és Pavel Boriszenkóra. Mindketten sérültek.
Ettől függetlenül a gyergyóiaknak most sem szabad nehézséget okozzon a Steaua legyőzése. A szurkolók biztatására azonban – mint minden mérkőzésen – most is számít a csapat.
Ezen a hétvégén még két meccset rendeznek a hazai bajnokságban. Galacon a Dunărea a Sportul Studențesc együttesét fogadja.
A bajnokság állása:
1. Csíkszeredai Sportklub 52 pont/19 mérkőzés
2. Gyergyószentmiklósi Progym 31/16
3. Brassói Corona 20/11
4. Galaci Dunărea 17/15
5. Bukaresti Steaua 15/13
6. Sportul Studențesc 0/16
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!