Tíz ország fiatal, 16 éven aluli sízői álltak rajthoz a törökországi Uludağban megrendezett nemzetközi alpesisí versenyen, amelyen négy csíki síző is részt vett. Ifj. Bíró Tibor edző tanítványai közül Rahău Hanna Victoria mindkét próbán ötödik lett.
Országos szintű alpesisí verseny helyszíne volt hétvégén Borszék. A Hargita megyei településen a nagyszebeniek rendeztek szombaton és vasárnap egy-egy műlesikló viadalt, amelyen mind a négy sícsapattal rendelkező székely klub rajthoz állt.
Gyermekek számára kiírt nemzetközi versenyeken állt rajthoz az elmúlt napokban Olaszországban és Andorrában a Csíkszeredai ISK három alpesi sízője. Céljuk a tapasztalatszerzés volt.
Folytatják jó eredménysorozatukat a székelyföldi rövidpályás gyorskorcsolyázók. Az elmúlt napokban Jászberényben, a 9. Jász Kupán vettek részt, ahonnan remek eredményekkel tértek haza.
Predealon befejeződött a 16 éven aluli sífutók országos bajnoksága, amelyen Székelyföldet csíki, gyergyói és maroshévízi sportolók képviselték. Az utolsó két versenynapon a gyergyói és csíki sífutók újabb érmeket szereztek.
A századik évfordulójához közelítő csíkszeredai jégkorongsport sok évtizeden keresztül saját utánpótlásából építkezett, és csak az utóbbi 15–20 évben szorult idegenlégiósokra. A helyzet azonban cseppet sem rózsás.
Kilenc ország, közel 300 sportolója vett részt Közép-Kelet-Európa egyik legrangosabb rövidpályás gyorskorcsolya vetélkedőjén, a debreceni Csizmadia Trophy nevű versenyen, amelyen nagyon jó eredményeket értek el a székelyföldi sportolók.
Folytatódott a legkisebb alpesi sízők számára kiírt, hat fordulósra tervezett mini Román Kupa, amelynek második állomása Brassópojána volt. A hétvégi versenyen remek eredményeket értek el a 13 éven aluli csíki sízők.
Az U18-as és az U21-es korosztály számára kiírt műlesikló viadalokkal folytatódott Máramarosban, a Felsőbányai ISK Kupával díjazott alpesi síverseny. Minden versenyszámban és korosztályban volt székelyföldi dobogós.
Hosszú kihagyás után újra országos szintű alpesisí versenyt rendeznek Hargitafürdőn. Szerdán és csütörtökön tartják a Kossuth-pályán a Hargita Kupát, amelyre több mint száz sízőt várnak.
A svájci Goms adott otthont az ifjúsági biatlon világkupaverseny legutóbbi állomásának, ahol több székelyföldi sílövő is rajthoz állt. Bár a mezőny második felében végeztek, értékes tapasztalatokkal tértek haza.
Mindhárom csíki, short track szakosztállyal rendelkező klub képviselve volt a december közepén Belgrádban megrendezett nemzetközi rövidpályás gyorskorcsolya viadalon.
Szent Miklós napján kezdődött és vasárnap este zárult Budapesten a világ egyik legrangosabb ifjúsági short track versenye, amelyen idén 18 ország sportolói mérték össze tudásukat. Székelyföldet három csapat képviselte.
Remek eredményekkel tértek haza a székelyföldi cselgáncsozók. Az U21-es korosztály számára kiírt csapat-, illetve a földharcbajnokságon többen dobogós helyezést értek el.
Izgalmas váltóversenyekkel zárult Hargitafürdőn a 15 éven aluli sílövők legfontosabb őszi eseménye, a terepfutásos biatlon-bajnokság, amelynek zárónapján ezüstérmet szerzett a Csíkszeredai ISK.
Négy csíki sportoló vett részt a Tiranában megrendezett, az U21-es korosztály számára kiírt cselgáncs Balkán-bajnokságon. Közülük Mihály Hunor szerepelt a legjobban, ezüstérmet szerzett a 73 kg-os súlycsoportban.