Érmekkel, valamint több értékes helyezéssel tértek haza a Csíkszeredai ISK fiatal biatlonistái a dvorištai Balkán Kupáról. A Dinári-hegységben rendezett viadal komoly nemzetközi mércét jelentett.
Szokássá vált Romániában, hogy az alpesi síversenyeket hét közben rendezik, a hétvégéken pedig a pénzt hozó turistáknak tartják fenn a pályákat. A székelyföldi sízők ezen a héten a Bucegi-hegységben álltak rajthoz.
Nyolc dobogós helyezést szereztek a székelyföldi rövidpályás gyorskorcsolyázók a hétvégén Jászberényben megrendezett 10. Jász Kupán. A nemzetközi versenyen több korosztályban is remekeltek a Hargita és Maros megyei klubok.
A csíkszeredai biatloncsapat nemzetközi és hazai szinten is eredményes hétvégét zárt: a Balkán-bajnokságon és az országos bajnokságon több korosztályban is érmek és dobogós helyezések születtek.
A festői hegyvidéki környezetben található Vértop (Vârtop) sípálya adott otthont a Vola Racing Cup alpesi síversenynek, amelyen a Csíkszeredai ISK versenyzője, Rahău Hanna Victoria mindkét nap megnyerte a műlesiklást.
Huszonkét dobogós helyezéssel zárták a székelyföldi sportolók a Predeálon rendezett sífutó Kontinentális Kupát és a korosztályos utánpótlás bajnokságot: a négy napos versenysorozaton gyergyói és csíkszeredai sikerekből sem volt hiány.
Tirol tartományban, a kitzbüheli járásban kezdték el a 2026-os versenyévet a Csíkszeredai ISK fiatal sílövői, akik részt vettek a Biatlon Alpenkupa második állomásán.
Eredményes hétvégét zártak a székelyföldi U18-as dzsúdósok a Győrben megrendezett Magyar Kupán, ahol hét Hargita megyei sportoló lépett tatamira, és közülük hárman dobogóra is állhattak.
Hét székelyföldi sílövő szerepelt az elmúlt napokban nemzetközi versenyeken, a Csíkszeredai ISK ifjúsági sportolói Pokljukában és Val Martellben szereztek tapasztalatot.
Egy budapesti, majd egy szlovákiai rangos nemzetközi versenyen álltak rajthoz a székelyföldi rövidpályás gyorskorcsolyázók. Érmes helyezésekkel tértek haza, és egy országos csúcsot is megdöntöttek.
Beindult a téli szezon a biatlonistáknál. A székelyföldi sílövők közül elsőként két tinédzser tehetség a svájci Gomsban megrendezett ifjúsági IBU Kupán állt rajthoz, a többiek Ausztriában versenyeztek. Céljuk a tapasztalatszerzés volt.
Nagy lépés a székelyföldi kosárlabdában: szakmai együttműködési megállapodás született a soproni és debreceni akadémiák, valamint hét székely klub között. A cél az utánpótlás fejlesztése és új lehetőségek megnyitása a tehetséges fiatalok számára.
Rangos nemzetközi, gyerekek számára kiírt dzsúdóversenyen vett részt a hétvégén a Csíkszeredai ISK, jó helyezésekkel és érmekkel tértek haza a szerbiai Óbecséről.
Hazai tatamin szereztek dobogós helyezéseket a Csíkszeredai VSK fiatal cselgáncsozói az U18-as országos csapat- és földharc-bajnokságon. A csapatversenyben bronzot, egyéniben több érmet nyertek.
Két csapattal és bizakodó hangulatban készül a hétvégi országos U18-as bajnokságra a Csíkszeredai VSK cselgáncs szakosztálya: a fiatalok hazai tatamin bizonyíthatják be, hogy idén is ott a helyük a döntőben.
A zord időjárás sem szegte kedvét a fiatal sílövőknek: Hargitafürdőn rendezték meg a 14 éven aluliak országos biatlonbajnokságát, ahol a Csíkszeredai ISK és a Gyergyószentmiklósi ISK versenyzői összesen hat érmet szereztek.
A Cheile Grădiștein rendezett Summer Balkan Biathlon Cup és az országos síroller-bajnokság éremesőt hozott a székelyföldieknek: Kelemen Szidónia, Kurkó Janka Dóra és Tamás Boróka is dobogóra állhatott.