Péter Zsombor, a Csíkszeredai ISK edzője elmondta, hogy Fekete Emma Róza és Rahău Hanna Victoria részt vett az olaszországi Folgaria-Trentino Alpecimbra FIS Children Cup versenyen, amely az egyik legerősebb, gyermekek számára kiírt nemzetközi viadal. Az ISK egy másik sportolója, Dandu Andrada Maya pedig egyedüliként képviselte Romániát az andorrai Trofeu Borrufa FIS gyerekversenyen.
A csíki sportolók közül Fekete Emma Róza a 28. és a 9. helyen végzett, Rahău Hanna Victoria a 47. és az 56. helyen zárt, Dandu Andrada Maya pedig a 11. és 18. helyeket szerezte meg. Mindhárom sportoló műlesiklásban és óriás-műlesiklásban állt rajthoz.
„Olaszországban hét sportoló képviselte Romániát, közülük ketten a Csíkszeredai Iskolás Sportklub versenyzői voltak. A Folgaria-Alpecimbra FIS gyerekverseny az egyik legerősebb viadal ezen a szinten, ezért nem volt más célunk, mint a tisztes helytállás és a tapasztalatszerzés. Mindezek mellett biztató eredménynek számít Fekete Emma Róza 9. helyezése az U14-es kategória szlalom számában” – nyilatkozta Péter Zsombor.
A Csíkszeredai ISK sízőin kívül az olaszországi viadalon Romániát Matei Toma, Pastorcici Luca, Voina Luca és Pászka Mikolt képviselte.
Az andorrai versenyen magyar színekben sepsiszentgyörgyi sportolók is részt vettek, szereplésükről itt olvashatnak.
Továbbra is veretlen az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. Vasárnap döntetlent játszott hazai pályán a legfőbb rivális Resicával. A mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott.
Vasárnap 18 óra 30 perctől rendezik a jégkorong Erste Liga székely döntőjének negyedik mérkőzését, amelyen a Csíkszeredai Sportklub a házigazda a Gyergyói Hoki Klubbal szemben. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünk segítségével.
Önként hagyta el otthonát egy csíkcsiói fiatalember, péntek óta nem találják, keresésében segítséget kér a Hargita megyei rendőrség.
Tizenkét évvel súlyos balesete után Michael Schumacher felesége segítségével aláírt egy versenyzői sisakot, amelyet jótékonysági célból fognak elárverezni Jackie Stewart 85. születésnapja alkalmából rendezett vasárnapi F1-es bemutató után.
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, a Bahna viadukton. Eleinte nem voltak információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön. A hírek szerint a kisbusz megpróbált elkerülni egy ütközést, mielőtt a folyóba zuhant.
„De gyűlölni kell a népnek tetsző táposokat is. A pszichológust, a konteóterjesztőt, a szavalót. Az ő előadásaikat meg kell akadályozni, ez indokolt és jogos. A nekünk tetszőkét nem, a nekik tetszőkét igen.”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!