Kiváló eredményekkel zárták a versenyszezont a csíkszeredai cselgáncsozók. A Luxemburgban rendezett nemzetközi tornán három aranyérmet, egy bronzérmet, valamint több értékes helyezést szereztek.
A székelyföldi cselgáncsozók több fronton is bizonyítottak az elmúlt napokban: az U12-es országos bajnoki döntőben és a korosztályos Európa-kupán egyaránt érmekkel, dobogós helyezésekkel és Balkán-bajnoki kvalifikációkkal öregbítették klubjaik hírnevét.
Országos bajnoki cím, ezüst- és bronzérmek is jutottak a székelyföldi versenyzőknek az U23-as országos egyéni cselgáncsbajnokságon. A csíki, háromszéki és marosszéki dzsúdósok egyaránt dobogóra állhattak.
Nagy érdeklődés és kiváló hangulat jellemezte Csíkszeredában a Biatlon Világnapját. A központi parkban megrendezett eseményen gyerekek és felnőttek egyaránt kipróbálhatták a lézeres lövészetet és a téli sportág alapjait.
Több székelyföldi klub sportolói léptek tatamira hétvégén a temesvári országos egyéni cselgáncs-bajnokság döntőjén, ahol bajnoki címek és számos dobogós helyezés született.
Kiváló eredményekkel szerepeltek a székelyföldi klubok fiatal cselgáncsozói a magyarországi Domaszéken megrendezett 20. Tökmag Kupán. A rangos nemzetközi versenyen hét ország több mint 300 sportolója vett részt, összesen 32 egyesület képviseletében.
Több mint 70 csapat és közel 800 gyermek vett részt az elmúlt hétvégén Csíkszeredában a jégkorong Kósa Endre Emléktornán, amely a jövő hokis generációját hozta össze.
A Csíkszeredai ISK nyerte az U13-as romániai jégkorongbajnokságot, miután a döntő harmadik mérkőzésén legyőzte a Felcsík SK csapatát. A bronzcsatában a Gyergyószentmiklósi ISK fölényesen múlta felül a Brassói Coronát.
Két mérkőzés után összesítésben 1:1-re áll az U13-as korosztályú romániai jégkorongbajnokság döntője. A finálé első két összecsapásán hazai sikerek születtek: az elsőt a Felcsík SK, a másodikat pedig a Csíkszeredai ISK nyerte.
Megszerezte az első dobogós helyezést a csíkszeredai jégkorong a 2025–2026-os szezonban. A Csíkszeredai ISK bronzérmes lett az U15-ös korosztály számára kiírt bajnokságban.
Vendéggyőzelemmel kezdődött az U15-ös korosztály számára kiírt romániai jégkorongbajnokság helyosztója. A sorozat első, péntek esti mérkőzésén a Csíkszeredai ISK nyerni tudott Karcfalván, a Felcsík SK otthonában.
Három dobogós helyezéssel zárták a csíkszeredai sízők a Lupény melletti Strázsán rendezett országos bajnokságot. Tóth Boglárka arany- és ezüstérmet szerzett, Fekete Emma Róza bronzzal tért haza.
Kiemelkedő eredményekkel zárták a gyergyói sífutók a sportiskolás országos bajnokságot, amelynek Hargitafürdő adott otthont. A Gyergyószentmiklósi ISK sportolói összesen 13 érmet szereztek.
Eredményesen szerepeltek a csíkszéki és háromszéki dzsúdósok a hétvégén: az országos utánpótlásbajnokság bukaresti döntőjében kilenc dobogós helyezést szereztek, míg a budapesti veterán bajnokságon öt érmet gyűjtöttek.
A romániai biatlon utánpótlás legjobbjai Hargitafürdőn versenyeztek a hét első felében a sportiskolások bajnokságán. A csíkszeredai és a gyergyószentmiklósi fiatalok több dobogós helyezést szereztek a különböző korosztályokban.
Két korosztály számára befejeződött az országos ifjúsági biatlonbajnokság. Predealon a 15 éven aluliak megmérettetésében Székelyföldet a csíki és gyergyói sílövők képviselték, mindkét csapat érmekkel tért haza.
Remekeltek az U18-as országos cselgáncsbajnokság aradi döntőjében a székelyföldi dzsúdósok: az erős mezőnyben ötször álltak dobogóra, mérlegük egy arany-, két ezüst- és két bronzérem.
Négy arany-, négy ezüst- és négy bronzérmet szereztek a Cheile Grădiștei-en megrendezett junior III-as és junior IV-es országos bajnokságon a gyergyószentmiklósi és csíkszeredai sífutók. Emellett többen is a legjobb tízben végeztek.