A szebb időket és jobb eredményeket is megélt csíki hokicsapat közeljövőbeli utánpótlását a Csíkszeredai ISK U17-es csapata jelenti.
Nagy a valószínűsége annak, hogy a jelenlegi korosztály játékosai alkotják majd öt–tíz év múlva az együttes gerincét.
A Csíkszeredai ISK már évtizedek óta anyagi gondokkal küzd, de az ország többi utánpótlásműhelye, a sportiskolák jégkorongszakosztályai sincsenek jobb helyzetben.
Nyolc csapat nevezett be az idei U17-es jégkorong-bajnokságba, és az előző pontvadászatban elért eredmények alapján két értékcsoportban, két négyesben zajlott a szezon első fele. Ezt követi a rájátszás és a helyosztók.
A Csíkszeredai ISK U17-es csapatát János Imre testnevelő tanár, szakedző készíti fel. A fiatal szakember gazdag tapasztalattal rendelkezik, hiszen játékosként szerepelt a Ferencváros, a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub felnőtt csapatában.
„Dolgozunk, szorgalmasan, lelkiismeretesen készülünk, a gyerekek is nagyon akarnak.
Érdekesség, hogy a csapatunkban egy lány is szerepel, Vasile Anna. A szabályok lehetővé teszik, hogy fiúcsapatban játszhasson, és az elmúlt időszakban rengeteget fejlődött. Anna a Csíkszeredai Sportklub felnőtt női együttesének tagja, emellett szerepelt a romániai U18-as válogatottban a nemrég lezárult világbajnokságon és a felnőtt válogatottba is behívták” – mondta el János Imre a Székely Sportnak.
Az U17-es korosztályú bajnokságban az A jelű négyesben (első értékcsoport) a Felcsík SK, a Gyergyói HK, a Brassói Corona és a Galaci CSM szerepel, a B jelű négyesben pedig a Csíkszeredai ISK, a Bukaresti Steaua, a Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek és a Székelyudvarhelyi VSK található.

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!