Erdélyből négy csapat vett részt a magyarországi megmérettetésen: a Csíkszeredai ISK (edző: Szekeres Gyöngyvér), a Felcsík SK (edző: Szekeres Gyöngyvér), a Marosvásárhelyi Speed Club (edző: Kun László) és a Csíkszeredai Sportklub (edző: Szőcs Renáta), valamint egyénileg Robert Mureșean (Brassói CSU) és Ariana Boariu (Brassói Corona).
Az erdélyi korcsolyázók 35 érmet szereztek, ebből a legtöbbet, 23-at a Sportklub versenyzői hódítottak el.
E korosztály (9–11 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika és András Kevin – 1. hely, András Vivien – 3. hely, Veress Klára – 6. hely.
D korosztály (11–13 évesek): Lőrinczi-Mátéfi Balázs – 8. hely.
B korosztály (15–17 évesek): Márton Henrietta – 1. hely, Fodor Kristóf – 3. hely.
A Sportklub leányváltója (2000 méter) az E-F korosztályban a dobogó legmagasabb fokára állhatott, a csapat tagjai Veress Klára, András Vivien és Lőrinczi-Mátéfi Viola Veronika voltak.
G korosztály (8 éven aluliak): Kun Dániel (Marosvásárhely) – 4. hely.
F korosztály (7–9 évesek): Kun Petra (Marosvásárhely) – 2. hely.
E korosztály (9–11 évesek): Kun László (Marosvásárhely) – 2. hely.
D korosztály (11–13 évesek): Csiszér Csenge Berta (ISK) – 2. hely, László Krisztina Réka (ISK) – 13. hely,
Szepesi Emma (ISK) – 14. hely, Bács Bernadett (Felcsík SK) – 22. hely.
C korosztály (13–15 évesek): Robert Mureșean (Brassói CSU) – 2. hely, Török Boglárka Anna (Felcsík SK) – 6. hely, Ariana Boariu (Brassói Corona) – 4. hely, Csiszér Árpád (ISK) – 13. hely, Imreh Edward (ISK) – 16. hely.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!