A predeáli Râșnoavei-völgy pályáin rendezték meg a 2026-os korosztályos Kontinentális Sífutó Kupát és az utánpótlás-bajnokságot. A pálya tesztversenyként szolgált – jövőben az ifjúsági olimpia sífutópróbáinak ad majd otthont. A Hargita megyeiek sprintben, klasszikus, szabad és korcsolyázó stílusban, valamint váltóban is érmek sorát gyűjtötték.
A gyergyószentmiklósi sportolók közül Tódor Alexandra kiemelkedett a mezőnyből, korcsolyázó és klasszikus stílusban, valamint sprintben is az élen végzett.
A gyergyói csapat többi tagja is kitett magáért: korcsolyázó stílusban, 7,5 kilométeren Gál Gergő harmadik, Páll Csaba negyedik, Romfeld Fanni pedig ötödik lett.
Klasszikus stílusban, 5 kilométeren az U18-as lányoknál Barabás Fanni harmadik, Romfeld Fanni negyedik helyen zárt, míg az U14-esek között Romfeld Villő harmadik lett. Az U18-as fiúknál Páll Csaba második, Gál Gergő negyedik helyezést ért el.
Sprintben az U18-as lányok mezőnyében Romfeld Fanni ötödik, Barabás Fanni kilencedik lett, a fiúknál Gál Gergő győzött, Páll Csaba pedig hatodikként ért célba. A felnőtteknél Páll Boglárka korcsolyázó stílusban harmadik, klasszikus stílusban és sprintben egyaránt második helyen végzett.
A zárónapon, az U18-as vegyes váltóban a Tódor Alexandra, Páll Csaba, Romfeld Fanni és Gál Gergő alkotta csapat az első helyen zárt.
A Csíkszeredai VSK sportolói közül Kelemen Szidónia országos bajnoki címet szerzett a J I/J II korosztály 10 kilométeres, egyéni indítású, szabad stílusú versenyszámában, felkészítését Tófalvi Éva olimpikon irányítja.
A gyergyói sportolók teljesítményét Jánosi István, a helyi ISK igazgatója és edző értékelte. „Számítottam rá, hogy a gyerekek jól fognak szerepelni. Ennek ellenére meglepetésként ért, hogy Tódor Alexandra az összes próbát megnyerte, amiben rajthoz állt.
– fejtette ki, majd hozzátette, annak ellenére, hogy későn kezdték a felkészülést erre a szezonra, összességében elégedettek a sportolóik teljesítményével.
A versenyekre Romfeld László, Fórika Réka és Benedek József edzőtársaival közösen készítették fel a gyerekeket.
A Csíkszeredai ISK csapata is részt vett a Kontinentális Kupán és a Balkán-bajnokságon, amely egyben országos bajnokság is volt. A csapat kizárólag a szabad stílusú próbákon indult.
Az első napon Tamás Boróka a Balkán-bajnokságon harmadik helyezést ért el, míg az országos bajnokságon korosztályukban Pályi Krisztina második, Kurkó Janka Dóra pedig harmadik helyen végzett. A második napon, a sprintpróbán Pályi Krisztina ismét a második helyen zárt, Györpál Csenge harmadik, Udvari Hunor második, Kurkó Janka Dóra újabb harmadik helyezést szerzett, míg Bíró Magor második helyet szerezte meg.
– mondta el Kristó Loránd, az ISK edzője a Székely Sportnak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!