Románia sportminisztere harmadik versenyszámában állt rajthoz kedden a Tokióban zajló paralimpián. Az országúti kerékpárosok C4-es kategóriájának időfutamában összesen kilencen harcoltak az érmekért, a székelyföldi sportoló a nyolcadik helyen zárt.
Novák 50:16.60 perc alatt tekerte le a 32 kilométeres távot, több mint négy perccel volt lassabb a szlovák aranyérmes Patrik Kurilhoz képest. Az ezüstöt a győztes honfitársa, Jozef Metelka nyerte, a bronzot pedig a brit George Peasgood szerezte meg.
Novák Károly Eduárd ebben a számban ezüstérmet nyert kilenc éve a londoni paralimpián.
A következő, egyben utolsó tokiói megmérettetése a C4-5-ös kategória mezőnyversenye lesz pénteken hajnalban.
Mint ismert, a sportminiszter korábban pályakerékpárban, a 4000 méteres üldözőversenyen nyert ezüstérmet Tokióban.
A versenysportban nincsenek csodák. Az az idő, amit edzéssel tölthettem, nagyon rövid és szokatlan volt számomra, de boldog vagyok, hogy egy ezüstéremmel térhetek haza a paralimpiáról” – írta közösségi oldalán a keddi versenyt követően.
Szintén kedden Eduard Mihăiţă Moescu is érdekelt volt a C2-es kategória országúti időfutamán, a román paralimpikon ugyancsak az utolsó előtti helyen végzett: 44:33.36 perces időeredménnyel 13. lett a 24 kilométeres erőpróbán. Itt az ausztrál Darren Hicks volt a leggyorsabb, őt követte a belga Ewoud Vromant, illetve a francia Alexandre Leaute.
Románia küldöttsége eddig két érmet szerzett a 2020-as paralimpiai játékokon, Novák mellett a cselgáncsozó Alexandru Bologa a 60 kilogrammos súlycsoportban nyert bronzérmet.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén rajtol a jégkorongidény.
Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!