Olimpia

Novák Eduárd ezüstérmet nyert Tokióban

Agerpres 2021. augusztus 27., 10:17

Ezüstérmet szerzett Novák Eduárd kerékpározó, jelenlegi romániai sportminiszter a 4000 méteres egyéni üldözéses futamban a tokiói paralimpiai játékok pénteki versenynapján.

Pályafutása negyedik paralimpiai érmét gyűjtött be Fotó: Eduard Novak/Facebook

A csíkszeredai paralimpikon jól rajtolt a pályakerékpáros megmérettetésen, ennek ellenére nagy riválisa, a szlovák Jozef Metelka legyőzte őt a döntőben.

Metelka a pénteki selejtezőben is jobb időt ért el Nováknál: 4 perc, 22 másodperc és 772 ezredmásodperces eredményével világcsúcsot döntött, míg a romániai sportminiszter 4 perc, 31 másodperc és 212 ezredmásodperc alatt jutott célba.

Novák Eduárd a román küldöttség első érmét szerezte meg a tokiói paralimpiai játékokon, karrierjének ez a negyedik érme.

A 44 éves sportoló 2012-ben egy arany- és egy ezüstéremmel tért haza Londonból, négy évvel korábban pedig ezüstérmet nyert Pekingben.

Novák Eduárd az első miniszter, aki részt vesz az olimpiai vagy paralimpiai játékokon, és szintén az első miniszter, aki érmet is szerzett.