HIRDETÉS

Cseh László lezárta pályafutását: „Mindenkinek ilyen szép befejezést kívánok”

Utoljára ugrott mendecébe a többszörös olimpiai érmes magyar úszó
Fotó: MTI/Kovács Tamás

MTI
2021. július 30., 10:12

Cseh László a 200 méter vegyes pénteki döntőjében elért hetedik hellyel fejezte be úszópályafutását a tokiói olimpián. Bár az időeredményével elégedetlen volt, mégis megnyugodva zárta le kiemelkedő pályafutását.

MTI
2021. július 30., 10:12

A 35 éves magyar versenyző – aki ebben a számban 2008-ban Pekingben ezüst-, 2012-ben Londonban bronzérmes volt – ugyanazt a taktikát választotta, mint az elődöntőben, azaz erősen kezdett pillangón és háton, így féltávnál második volt, de mellen visszaesett a hetedik helyre, mivel a lábtempóját egy kisebb sérülés hátráltatja.

HIRDETÉS

Az utolsó 50 méteren mindent kiadva magából úszott, maga mögött tartotta új-zélandi riválisát, és végül 1:57.68 perccel csapott a célba.

Ébredés után elérzékenyültem, jó értelemben megérintett, hogy utoljára ugrom medencébe.

Jól éreztem magam, de azt sajnálom, hogy nem lett jobb az időm. Annak azért örülök, hogy javítottam egy helyet, elvégre nyolcadikként jutottam be” – értékelte az úszását a legendás magyar sportoló, akinek még a győztes kínai Vang Sun is gratulált az utolsó versenye után.

A mostani játékok egyik magyar zászlóvivője ötödik olimpiáján szerepelt, tizedik egyéni döntőjét úszta, kiemelkedő pályafutását pedig többek között két világbajnoki cím és hat ötkarikás érem fémjelzi.

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Bár az időeredményével elégedetlen volt, mégis megnyugodva zárta le pályafutását.

„Azt viszem haza magammal Tokióból, hogy nyugodtan hagyhatom abba az úszást. Otthon a tévé előtt biztosan mérgelődnék, hogy ilyen időt én is tudtam volna úszni, és ez végigkísérte volna az életemet. Így viszont itt le tudtam zárni a pályafutásomat” – mondta a 35 éves Cseh, majd hozzátette:

Mindenkinek ilyen szép befejezést kívánok”.

A kétszeres világbajnok úszó a karrierjére visszagondolva kifejtette, A4-es lapnyi listát tudna írni arról, mit csinálna másképpen. Példaként említette, hogy nem tudatosította magában, mennyi sikert ért el.

„Azt sulykolták belém, hogy ha jó vagyok, az természetes, ha rossz, akkor az az én hibám” – ismertette az „örök elégedetlen” Cseh László a probléma okait.

„Az elmúlt években sokat dolgoztunk ezen. És bár most is elégedetlen vagyok az időmmel, tudok közben mosolyogni”.

A BVSC versenyzője arról is beszélt, hogy nagyszerűen érzi magát a japán fővárosban, de a lelátón szurkolva jobban izgul, mint saját futamai előtt. Konkrét élményként felelevenítette, meghatódott azon, hogy Verrasztó Dávid két sikertelen olimpiai szereplés után negyedik lett.

„Egy darabig biztosan nem látnak majd a medence partján. Persze a versenyeket követni fogom, de most már azon kell gondolkodnom, hogy szeptemberben ne keljek fel hajnali ötkor” –  válaszolta a jövőjét firtató kérdésre Cseh, aki elárulta, elhunyt édesapja, akivel mai napig sokat álmodik, biztosan azt tanácsolta volna, hogy korábban vonuljon vissza.

•  Fotó: MTI/Kovács Tamás Galéria

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Cseh László edzője, Plagányi Zsolt szerint nem csupán egy nagyszerű úszó, hanem Magyarország egyik legnagyobb sportembere fejezte be a pályafutását a tokiói olimpián.

„Nem véletlenül választották meg a legjobb olyan úszónak, aki nem nyert olimpiát. Mindig megbízhatóan teljesített” – méltatta tanítványát Plagányi Zsolt, aki az általános iskola alsó tagozatában is foglalkozott a legendás úszóval, majd felnőttként 2014-ben vette át a szakmai munkájának irányítását.

 A szakember az MTI érdeklődésére elárulta, már az első benyomása az volt a hétéves Cseh Lászlóról, hogy „marha ügyes és kiváló minőségű izomzattal rendelkezik”. Elmesélése alapján már gyerekként sokszor vissza kellett fogni őt, a tehetséges úszóra Kiss László korábbi szövetségi kapitány figyelmét is felhívta.

 Az a legfontosabb, hogy neki is jó lezárás volt ez az olimpia, mert élvezte.

A technikája még mindig kiváló, a mozgása harmonikus, az első száz métere továbbra is világszínvonalú, de fizikálisan már vannak jobbak nála. A felkészítésében a pandémia miatti leállást követő újraindítás volt a legnehezebb” – mondta Cseh László utolsó versenyével kapcsolatban a tréner, aki szerint nehéz ezt a kapcsolatot lezárni, hiányozni fog a csapatából, mivel Cseh állandóan tanácsokkal segítette a társait.

 Plagányi hozzátette, próbálja rávenni a kétszeres világbajnokot, hogy a segítője legyen, de egyelőre „a pecázás fontosabb” számára. Azt kérte tőle, hogy azért vigyázzon a súlyára.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Kézi Eb: a románokon múlik, hogy összecsapnak-e a magyarokkal Debrecenben

A részben magyar rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság mezőnye túl van két fordulón a csoportkörben. Vannak már biztos továbbjutók a középdöntőre.

Hosszas betegség után elhunyt Helmut Duckadam, a legendás román kapus

A Bukaresti Steaua egykori kiváló hálóőre régóta egészségügyi problémával küzdött, pár hónapja nyílt szívműtéten is átesett. Sajnálatos módon az BEK-győztes kapus szervezete 65 éves korában, december 2-án feladta a küzdelmet.

Székelyhon

Részleges újraszámlálási jegyzőkönyv: Ciolacu több szavazatot kapott itthon, mint Lasconi

A Központi Választási Iroda (BEC) elküldte hétfőn az alkotmánybíróságnak az elnökválasztás első fordulójában leadott szavazatok újraszámlálásának részleges eredményét rögzítő jegyzőkönyvet.

`
Krónika

Georgescu, a magyarbűvölő

Ez nem most kezdődött.

Krónika

Kelemen a Krónikának: Orbán Viktor nem lesz persona non grata Romániában

Amíg az RMDSZ kormányon lesz, Orbán Viktort nem nyilvánítják persona non gratának Romániában – szögezte le a Krónika kérdésére Kelemen Hunor hétfőn este a SZÁT ülését követően.

Főtér

Nincs megállás Erdélyben

Így utazunk és pisilünk mi útközben, itt nálunk Erdélyben. Mindennemű egyezés a valósággal csupán a véletlen műve.

Ez is érdekelheti

Szép az álmodozás: 16 román éremmel számolnak az olimpián

Finom szólva is, igencsak merész számigálás ez. Csak abból induljunk ki, hogy Tokióban négy ízben álltak a dobogón a román sportolók...

A vállukon vitték le nagy esése után a favoritot, fair play díjat kaptak érte

A női gördeszkadöntősöknek ítélte a szakmai zsűri a tokiói olimpia fair play díját.

Ünnepélyesen fogadták Novákot Csíkszeredában

Hazatért Csíkszeredába Novák Károly Eduárd, Románia sportminisztere, aki az augusztus végén, illetve szeptember elején Tokióban megrendezett paralimpián ezüstérmet szerzett.

Paralimpia 2020: bronzérmes a kajakos Varga Katalin

Varga Katalin bronzérmet nyert K1 200 méteren szombaton a tokiói paralimpián, ezzel ő lett az első női magyar paralimpiai érmese a sportágnak.

Tokiói paralimpia: Pap Bianka ezüstérmes 200 méteres vegyesúszásban

Pap Bianka ezüstérmet nyert 200 méteres vegyesúszásban a tokiói paralimpián.

A kajakos Kiss Péter Pál aranyérmes a tokiói paralimpián

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián. Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

Ezúttal megnyerték az aranyat a magyar úszók a paralimpián

Konkoly Zsófia és Pap Bianka egy nappal korábban a második helyen értek célba, a csütörtöki versenynapon azonban megnyerték az aranyérmet a tokiói paralimpián.

Két ezüstérmet nyertek úszásban a magyar paralimpikonok

Konkoly Zsófia 200 méteres vegyesúszásban az S9-es kategóriában, Pap Bianka pedig 400 méteres gyorsúszásban az S10-es kategóriában nyert ezüstérmet a tokiói paralimpia szerdai versenynapján.

Ekler Luca világcsúccsal aranyérmes távolugrásban a paralimpián

Saját világcsúcsát kétszer is megjavítva aranyérmet nyert Ekler Luca kedden távolugrásban a tokiói paralimpián.

Novák nyolcadik lett az időfutamon

Novák Károly Eduárd az utolsó előtti, nyolcadik helyen zárt a tokiói paralimpia országúti kerékpáros versenyének C4-es időfutamán. A kategóriában kettős szlovák siker és brit bronzérem született.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!