17 évvel ezelőtt nagy reményekkel vártuk, hogy a szabadtéri műjégpályánkat befedjék Marosvásárhelyen, az egykori vágóhídtól kapott jégfagyasztás megszűnésével új berendezést üzemeltek be a létesítménynél.
Sok jégkorong- és korcsolyakedvelő űzte a sportágat a fedetlen műjégpályán, de már a 21. század elején megfordult a fejekben, hogy jó lenne befedni a létesítményt, amelyhez hasonló csak nagyon kevés létezett az országban.
Csíkszereda és Gyergyószentmiklós mellett akkoriban csak Bukarestnek és Galacnak volt még valódi fedett műjégpályája.
Azóta sok víz megfagyott a Maroson, épült műjégpálya Brassóban, Csíkkarcfalván, Kézdivásárhelyen, valamint a Székelyföldi Jégkorong Akadémia jóvoltából jó néhány település – köztük Marosvásárhely/Marosszentgyörgy is hozzájutott egy sátortetős fedett jégpályához.
A régi marosvásárhelyi műjégpálya átalakítása, befedése 2008-ban indult. 2013-ban már majdnem kész lett, azonban az anyagi források elapadása miatt a befejezés elmaradt, a létesítmény feledésbe merült, a Ligeti parkba kilátogató sportszerető vásárhelyiek pedig a lepukkant régi stadion mellett egy félbemaradt építkezést szemlélhettek.
Hosszas huzavona után 2023-ban, a Mureșul Sportklub fennhatósága alatt lévő létesítménynél újrakezdődtek a munkálatok.
Újratervezték az öltözőket, egy kicsit átalakították a lelátókat, a modern kor sportkövetelményeinek megfelelően módosították az eredeti tervet. Kívülről beburkolták, festettek, fúrtak, faragtak, de...
Cosmin Pop klubelnök nagyon remélte, hogy 2025 tavaszán át tudják majd adni a létesítményt, de úgy tűnik, hogy ez az időpont is csúszik.
Az ok nagyon egyszerű, ugyanis a régi fagyasztóberendezések felújítása, megjavítása sokkal többe kerül, mint egy új berendezés beszerzése.
Logikusnak is tűnik, hogy egy olyan szerkezet, amely egy évtizeden keresztül állt, nem működött, hamarabb „beadja a kulcsot”, mint egy új, így nem érte meg kockáztatni, hogy esetleg a szépen átadott épület egyik legfontosabb eleme, a fagyasztó, folyamatosan meghibásodjon.
Csak, hát az új berendezéshez pénz, paripa és posztó is kell.
Cosmin Pop klubelnök viszont örömmel értesítette a Székely Sportot, hogy minden sínen van, a Feljesztési Minisztérium biztosítja az anyagi hátteret ehhez is és még egy fontos kellékhez – mindjárt kiderül mi az. Egy a bökkenő, ki kell jelölni majd a beszállítót.
A klubelnök sem tudja még, hogy pályázat útján, vagy direkt beszerzéssel oldják meg a fagyasztóberendezés helyzetét, utóbbi esetében talán gyorsabb lenne a procedúra, de Cosmin Pop abbéli reményét fejezte ki, hogy az év végéig készen lesz a létesítmény.
De ahhoz, hogy teljes legyen a kép, szükség van még egy másik játékfelületre is, ugyanis a műjégpályának multifunkcionális sportcsarnokként kell majd működnie.
Azonban az eredeti tervből pontosan az egyik legfontosabb kellék, a jégre ráhelyezhető, teremsportokra alkalmas pályafelület felejtődött ki.
Sikerült viszont nagyon gyorsan orvosolni a problémát, a költségvetés kiegészítése már ezt is tartalmazza.
A klubelnök elmondása szerint e nélkül nem is lenne teljes a kép, ugyanis a multifunkcionális jégpályára óriási szüksége lesz a városnak, amikor elkezdik felújítani a Simon László sportcsarnokot.
Marosvásárhelyiként egy évtizede szinte minden év decemberében vártuk/várjuk a műjégpálya befejezését/átadását. Talán ez a remény idén végre valóra válik.
Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!