HIRDETÉS

Ennyire közel még nem voltunk a marosvásárhelyi műjégpálya átadásához

A műjégpálya multifunkcionális sportcsarnokként kell majd működjön
Fotó: Haáz Vince

A játékfelülethez hűen tovább „csúszik” a marosvásárhelyi műjégpálya átadása. A 17 (!) évvel ezelőtt elkezdett munkálatok ismét a végéhez közelednek, már csak egy nagy lépés van a sportlétesítmény befejezéséig.

17 évvel ezelőtt nagy reményekkel vártuk, hogy a szabadtéri műjégpályánkat befedjék Marosvásárhelyen, az egykori vágóhídtól kapott jégfagyasztás megszűnésével új berendezést üzemeltek be a létesítménynél.

HIRDETÉS

Sok jégkorong- és korcsolyakedvelő űzte a sportágat a fedetlen műjégpályán, de már a 21. század elején megfordult a fejekben, hogy jó lenne befedni a létesítményt, amelyhez hasonló csak nagyon kevés létezett az országban.

Csíkszereda és Gyergyószentmiklós mellett akkoriban csak Bukarestnek és Galacnak volt még valódi fedett műjégpályája.

Azóta sok víz megfagyott a Maroson, épült műjégpálya Brassóban, Csíkkarcfalván, Kézdivásárhelyen, valamint a Székelyföldi Jégkorong Akadémia jóvoltából jó néhány település – köztük Marosvásárhely/Marosszentgyörgy is hozzájutott egy sátortetős fedett jégpályához.

17 éves történet – és még hol a vége?

A régi marosvásárhelyi műjégpálya átalakítása, befedése 2008-ban indult. 2013-ban már majdnem kész lett, azonban az anyagi források elapadása miatt a befejezés elmaradt, a létesítmény feledésbe merült, a Ligeti parkba kilátogató sportszerető vásárhelyiek pedig a lepukkant régi stadion mellett egy félbemaradt építkezést szemlélhettek.

Sok jégkorongkedvelő űzte a sportágat a fedetlen műjégpályán még 2008-ban •  Fotó: Kádár Zoltán archívuma Galéria

Sok jégkorongkedvelő űzte a sportágat a fedetlen műjégpályán még 2008-ban
Fotó: Kádár Zoltán archívuma

Hosszas huzavona után 2023-ban, a Mureșul Sportklub fennhatósága alatt lévő létesítménynél újrakezdődtek a munkálatok.

Újratervezték az öltözőket, egy kicsit átalakították a lelátókat, a modern kor sportkövetelményeinek megfelelően módosították az eredeti tervet. Kívülről beburkolták, festettek, fúrtak, faragtak, de...

Cosmin Pop klubelnök nagyon remélte, hogy 2025 tavaszán át tudják majd adni a létesítményt, de úgy tűnik, hogy ez az időpont is csúszik.

Az ok nagyon egyszerű, ugyanis a régi fagyasztóberendezések felújítása, megjavítása sokkal többe kerül, mint egy új berendezés beszerzése.

Logikusnak is tűnik, hogy egy olyan szerkezet, amely egy évtizeden keresztül állt, nem működött, hamarabb „beadja a kulcsot”, mint egy új, így nem érte meg kockáztatni, hogy esetleg a szépen átadott épület egyik legfontosabb eleme, a fagyasztó, folyamatosan meghibásodjon.

Csak, hát az új berendezéshez pénz, paripa és posztó is kell.

Cosmin Pop klubelnök viszont örömmel értesítette a Székely Sportot, hogy minden sínen van, a Feljesztési Minisztérium biztosítja az anyagi hátteret ehhez is és még egy fontos kellékhez – mindjárt kiderül mi az. Egy a bökkenő, ki kell jelölni majd a beszállítót.

2013-ban már majdnem kész lett, azonban az anyagi források elapadása miatt a befejezés elmaradt, a létesítmény feledésbe merült •  Fotó: Haáz Vince Galéria

2013-ban már majdnem kész lett, azonban az anyagi források elapadása miatt a befejezés elmaradt, a létesítmény feledésbe merült
Fotó: Haáz Vince

A klubelnök sem tudja még, hogy pályázat útján, vagy direkt beszerzéssel oldják meg a fagyasztóberendezés helyzetét, utóbbi esetében talán gyorsabb lenne a procedúra, de Cosmin Pop abbéli reményét fejezte ki, hogy az év végéig készen lesz a létesítmény.

Több mint jégpálya – multifunkcionális sportcsarnok

De ahhoz, hogy teljes legyen a kép, szükség van még egy másik játékfelületre is, ugyanis a műjégpályának multifunkcionális sportcsarnokként kell majd működnie.

Azonban az eredeti tervből pontosan az egyik legfontosabb kellék, a jégre ráhelyezhető, teremsportokra alkalmas pályafelület felejtődött ki.

Sikerült viszont nagyon gyorsan orvosolni a problémát, a költségvetés kiegészítése már ezt is tartalmazza.

A klubelnök elmondása szerint e nélkül nem is lenne teljes a kép, ugyanis a multifunkcionális jégpályára óriási szüksége lesz a városnak, amikor elkezdik felújítani a Simon László sportcsarnokot.

Marosvásárhelyiként egy évtizede szinte minden év decemberében vártuk/várjuk a műjégpálya befejezését/átadását. Talán ez a remény idén végre valóra válik.

1 hozzászólás
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Három helyről is segítséget kapott a Sepsi OSK

A rendkívül rossz formában levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára kedvezően alakultak az eredmények a labdarúgó Szuperliga alsóházában, így nem került még nehezebb helyzetbe.

Nyolcan maradtak talpon, sorsoltak a Hargita megyei Román Kupában

Elkészült a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasz negyeddöntőjének programja.

Székelyhon

Egy traktor és egy fa közé szorulva vesztette életét

Hiába hívtak mentőhelikoptert is, már nem tudták megmenteni annak az embernek az életét, aki egy traktor és egy fa közé szorult hétfőn délután Erdőszentgyörgy környékén – közli a Maros megyei tűzoltóság.

`
Krónika

Elhunyt a népszerű romániai konyakmárkát gyártó cég alapítója

59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.

Krónika

Rollerezés közben életét vesztette egy tinédzser, villám csapott egy motorosba

Életét vesztette egy tinédzser húsvéthétfőn rollerezés közben Argeș megyében. Ezzel egy időben egy motorkerékpáros súlyos állapotban kórházba került Fehér megyében, miután villámcsapás érte.

Főtér

Megrepedt egy gát, de a vízügyisek szerint minden rendben, Crin Antonescu bemutatta szekus nyilatkozatát – hírmix

Egy megyei hivatal vezetője pedig caragialei magaslatokban mutatta be, hogyan kel lebukni egy rakás kenőpénzzel.

Ez is érdekelheti

Újabb bravúr Mandel Katától, top tízben végzett az ifjúsági világbajnokságon

Franciaország volt a házigazdája hétvégén a hódeszkás szezon utolsó nagy világversenyének. Az Alpokban, az Isola 2000 nevű síparadicsomban zajlott az ifjúsági világbajnokság, ahol a csíkszeredai Mandel Kata az előkelő 9. helyen végzett.

Barta Nóra nyerte a román short track bajnokságot a felnőtteknél

Nagyüzem volt hétvégén a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol az országos rövidpályás gyorskorcsolya-bajnokságon több mint 150 sportoló állt rajthoz. A női nyílt kategória győztese a csíkszeredai Barta Nóra lett.

Hibátlan kűrrel megvédte címét a kézdivásárhelyi műkorcsolyázó

Bravúros teljesítménnyel megvédte címét az utánpótláskorú műkorcsolyázók európai kritérium-versenysorozatában a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki két dupla Axelt is bemutatott hibátlan kűrjében, így toronymagasan verte a mezőnyt.

Topformában az erdélyi hódeszkások, a világ legjobbjai között

Rátettek még egy lapáttal korábbi kiváló teljesítményükre a székelyföldi hódeszkás lányok a snowboard cross világkupa kanadai záróversenyén. Mandel Kata és Bartalis Henrietta is a legjobb húsz között végzett.

Szárnyalnak a székely hódeszkás lányok

Kanadában remekeltek a székelyföldi snowboardosok: Mandel Kata és Bartalis Henrietta újabb világkupa-pontokat gyűjtöttek Mont-Sainte-Anne havas lejtőin.

Piruettek és dupla Axel: életük a műkorcsolya (videóval)

Kézdivásárhelyen közel tízéves hagyománnyal büszkélkedik a rendkívül látványos, ámde aprólékos munkát igénylő műkorcsolya, amelyben sajátos eleganciával ötvöződik a művészet és a sport. Bemutatjuk a KSE műkorcsolya-szakosztályát.

Székely hódeszkások a világbajnokságon, az olimpiára való kijutásért csúsztak

A svájci St. Moritzban befejeződött a felnőttek számára kiírt snowboardkrossz-világbajnokság, amelyen két székelyföldi fiatal sportoló, Mandel Kata és Bartalis Henrietta ismét a legjobb 30 között végzett.

Székely győzelemmel zárult Guinea-Bissau női síversenye

Három rangos nemzetközi alpesi síverseny helyszíne volt az elmúlt napokban a Fehér megyei Aranyoslepus (Arieșeni), ahol Guinea-Bissau, Bosznia-Hercegovina és Románia rendezett egy-egy pontgyűjtő viadalt.

Éremeső Brassóban, háromszéki és csíki műkorcsolyázók a dobogón

Brassó adott otthont a fiatalabb korosztályú műkorcsolyázók országos bajnokságának és a Corona Kupának. A háromszéki és csíki versenyzők is szép számban szerepeltek, számos éremmel, dobogós helyezéssel tértek haza.

Silló Krisztina triplázott, csíki éremeső az ifjúsági biatlonbajnokságon

Hargitafürdőn még március utolsó hetére is kitartott a hó, így meg tudták tartani az ifjúságiak országos biatlonbajnokságát. A székelyföldi sportolók közül Silló Krisztina, a Csíkszeredai ISK versenyzője mindhárom próbán aranyérmet szerzett.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!