Kisebb tétje volt a szombati találkozónak, mégpedig a negyedik hely megszerzése a play-out A csoportjában. Ehhez a nyárádtőieknek egy döntetlen is elég lett volna, a tabellán közvetlenül mögöttük álló ellenfélnek nyernie kellett.
Nagyon rosszul alakult a mérkőzés eleje a vendég Nyárádtőnek, az első félidő közepére már kétgólos hátrányba kerültek. A szünet előtt ugyan sikerült szépíteni, de a folytatásban az egyenlítés már nem jött össze, a házigazda a végén a harmadik találatával bebiztosította a győzelmét.
A kieséstől már jóval korábban megmenekült Maros megyei együttes kiengedett a szezon végére. Az alsóházat győzelemmel indította, utána viszont mindössze egy döntetlent ért el és négy vereséget szenvedett, így végül a csoport ötödik helyén végzett.
| 2025. 05. 10. 11:00 | CSM Focşani CSM Focşani | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 1-2 |
| 2025. 05. 10. 11:00 | Újszentesi SK Újszentesi SK | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 3-0 |
| 2025. 05. 10. 11:00 | Nagyváradi Bihar FC Nagyváradi Bihar FC | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 3-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 6 | 5 | 0 | 1 | 16-5 | 44 |
2 | Metalul Buzău Metalul Buzău | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-10 | 33 |
3 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 6 | 2 | 0 | 4 | 6-11 | 33 |
4 | Nagyváradi Bihar FC Nagyváradi Bihar FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 14-8 | 32 |
5 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 6 | 1 | 1 | 4 | 4-13 | 30 |
6 | Újszentesi SK Újszentesi SK | 6 | 2 | 1 | 3 | 5-5 | 22 |
7 | CSM Focşani CSM Focşani | 6 | 1 | 2 | 3 | 6-8 | 19 |
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Nagyszabású keresőakció zajlik Háromszéken, az Olt mentén. A rendőrök járműveket és az erdős területeket ellenőrzik, hogy megtalálják az ismeretlen férfit, aki egyes feltételezések szerint a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottja, Emil Gânj lehet.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!