Az idei szezonban a romániai bajnokságban ezüstérmes és az Erste Ligában az elődöntőig jutott brassói gárda rövid időn belül két hokis szerződtetését is bejelentette.
A csatár poszton játszó Molnár Zsombor visszatért a Coronához, ahol korábban már öt szezont húzott le.
A legjobb teljesítményt az Erste Liga 2021–2022-es kiírásban nyújtotta, amikor 38 mérkőzésen nyolc gólt szerzett és tizenhat asszisztot osztott ki.
A 32 éves játékos 2017-ig szülővárosa csapatainál, a HSC Csíkszeredánál és a Sportklubnál szerepelt, az előző három idényben pedig a Háromszéki Ágyúsokat erősítette, amelynek csapatkapitánya volt.
Molnár Zsombor a Brassói Corona első új igazolása a 2025–2026-os szezonra.
Roberto Gliga újra meghosszabbította a megállapodását, ő az egyik olyan játékos,
aki a leghosszabb ideje szerepel a brassói klubnál, ahol a tizenegyedik szezonját fogja elkezdeni.
A korábban felnőtt szinten a Bukaresti Steauánál, valamint Franciaországban és Svédországban is légióskodó, 32 éves csatár az előző idényben az Erste Ligában tizennégy, a romániai bajnokságban tizenhét összecsapáson lépett jégre.
Mindkét jégkorongozó a romániai válogatott tagja, és mind az öt mérkőzésen játszottak (Gliga egy találatot és két gólpasszt is jegyzett) a múlt hétvégén lezárult sepsiszentgyörgyi divízió I/A világbajnokságon, ahol a házigazda csalódást keltő eredményekkel, öt vereséggel kiesett a második értékcsoportból.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!