Tíz éve alakult meg, és azóta – a koronavírusos időszakot leszámítva – működik testvérkapcsolat a magyarországi Heves- és a Hargita megyei labdarúgó-egyesületek között. Idén júliusban az észak-magyarországiak látogatnak Székelyföldre.
Óriási meglepetéssel zárult a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasza. A szerda esti döntőben a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz egy góllal legyőzte a címvédő Gyergyószentmiklósi VSK együttesét, és készülhet az országos szakaszra.
Hosszú ideig sérüléssel küszködött a sepsiszentgyörgyi Balogh Hanna cselgáncsozó, a Kézdivásárhelyi Nagy Mózes ISK sportolója, aki felépült, és az elmúlt hét végén első helyen végzett a bukaresti nemzetközi versenyen.
Továbbra is számítanak a romániai U18-as labdarúgó-válogatottnál a csíkszeredai Becze-Máthé Mátyásra. Az FK Csíkszereda fiatal kapusát behívták a korosztályos együttes júniusi edzőtáborába.
Érmekkel tértek haza a Csíki Titánok képviselői a Pozsonyban megrendezett Bratislava Open elnevezésű tekvandó-versenyről. A Dombi-testvérek küzdelemben és formagyakorlatban is dobogós helyeken végeztek.
Utolsó szakaszához érkezett a 2023–2024-es labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasza. Szerdán, június 7-én este rendezik a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklósi VSK döntőt.
Három meccset rendeztek hétvégén a Csík körzeti labdarúgó bajnokságban, a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjában, és ezek közül kettőn is kilenc találatot értek el.
Nem egy vezetőedző, hanem három tréner felváltva irányítja a közvetkező szezonban a Háromszéki Ágyúsok jégkorong együttesét. Ők veszik át a narancs-kékektől távozó svéd Pelle Torstensson munkáját.
Június közepén két felkészülési mérkőzést játszik Arad megyében Románia és Ausztria U17-es korosztályú labdarúgó-válogatottja. A romániai keretbe meghívást kapott Alexandru Ureche, az FK Csíkszereda játékosa is.
Alaptalannak bizonyultak azok a pletykák, amelyek a csíkszeredai felnőtt jégkorongcsapat körüli válságról, az esetleges megszűnésről szóltak. Az elmúlt szezonban gyengében teljesítő együttes június 5-én, hétfőn elkezdte a nyári alapozást.
Elmaradt az U17-es korosztályú megyei labdarúgó-bajnokcsapatok számára kiírt vetélkedő egyik nyolcaddöntője, a Marosvásárhelyi ASA–Csicsói Ezüstfenyő mérkőzés. Az ok: a vendégek nem vittek magukkal két rend felszerelést.
Ebben a szezonban Kolozsvár együttesei uralják a románi női futballbajnokságokat. Az U Olimpia felnőtt csapata megnyerte a bajnokságot és bejutott a kupadöntőbe, míg az U15-ös együttesük első lett korosztályában.
Alapításának 100. évfordulóját ünnepelte a Hidegkúti Sport Club. A budapestiek által megrendezett jubileumi ifitornán, az U15-ös korosztályban az FK Csíkszereda végzett az élen. Két különdíj is Székelyföldre került.
Idén sem volt igazi kihívója a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapatának a 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A bajnoki érmeket és kupát vasárnap átvevő csapat 21 győzelemmel és egy döntetlennel, veretlenül nyerte meg a sorozatot.
Korban idősebb, magasságban és testsúlyban is fölényben lévő együttes búcsúztatta az FK Csíkszereda ifjúsági B csapatát az U19-es korosztályú megyei bajnokok viadalának országos szakaszán. Albu László együttese Bákó megye bajnokcsapatától kapott ki.
Nem tudott meglepetést okozni, a két bajnoki után a Román Kupa elődöntőjében is 3–0-s vereséget szenvedett az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata Nagyiklódon, a Kolozsvári U Olimpia otthonában.
Csíkszeredában vasárnap délután befejeződött az U15-ös női labdarúgó Elit Liga négyes döntője. A bajnoki címet a Kolozsvári LPS hódította el, az FK Csíkszereda lányai a tavalyhoz hasonlóan idén is a 4. helyen végzetek.
Kolozsvár–Bukarest párharc lesz a bajnoki címért a Csíkszeredában zajló U15-ös női labdarúgó Elit Liga négyes döntőjén. A bronzéremért a házigazda Csíkszereda és Temesvár csapata harcol.