Bors Huba 1994-ben született, a jégkorongot a Csíkszeredai ISK-nál kezdte, játszott csíki színekben a korosztályos bajnokságokban, majd a Csíkszeredai Sportklub felnőtt csapatának játékosa volt. Egy rövid gyergyói kitérő után 2016-ban igazolt Brassóba, ahol a legutóbbi idényében 45 meccsen nyolc gólpasszt jegyzett.
Bors Huba tagja volt a romániai U18-as, U20-as és a felnőtt válogatottnak, idén tavasszal részt vett a divízió 1/A jelű világbajnokságon.
A brassóiak Borson kívül eddig Roberto Gligával, Radim Valchařjal, Pavlo Boriszenkoval, Szabó Krisztiánnal és Patrik Polc kapussal hosszabbítottak szerződést, a klub szakosztályvezetője pedig Marius Gliga lesz.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!