A csíkszeredai fiatal cselgáncsozók közül öt sportoló vívta ki az indulási jogot – azok vehettek részt, akik országos bajnokságon az első három között végeztek: Molnár Bence, Pitó Márton Zalán, Becze Boróka, András Lola és Szente Kinga. Mind a Koka's SE sportolói, edzőik Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián.
A legjobb eredmény Becze Boróka (36 kg-os súlycsoport) nevéhez fűződik, a Nagy Imre Általános Iskola V. B osztályos tanulója ezüstérmet szerzett: montenegrói, török és moldáviai ellenfeleket legyőzve jutott döntőbe, ahol bosnyák ellenfelétől vereséget szenvedett egy nagyon kiélezett mérkőzésen. Ellenfele tíz másodperccel a vége előtt szerzett wazarit.
Becze Boróka osztálytársa, András Lola szintén a 36 kg-os súlycsoportban versenyzett, és az előkelő 5. helyen végzett. András Lola montenegrói és török ellenfelek legyőzése után az elődöntőben a bosnyák ellenfelétől szenvedett vereséget, majd a bronzéremért vívott harcban török ellenfelével szemben maradt alul.
Molnár Bence és Pitó Márton Zalán (mindketten 46 kg), illetve Szente Kinga (52 kg) helyezetlenül zárták a versenyt. A marosvásárhelyi Ferenczi Larissza (48 kg) bronzérmet szerzett.
Érdekesség, hogy Szerbia – a Koszovóval való politikai konfliktus miatt – idén nem vett részt a Balkán-bajnokságon.
A nagyszebeni Balkán-bajnokság éremtáblázatának rangsora: 1. Törökország, 2. Románia, 3. Montenegró, 4. Bosznia-Hercegovina, 5. Moldova Köztársaság, 6. Bulgária, 7. Görögország, 8. Macedónia, 9. Ciprus, 10. Koszovó, 11. Albánia.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Személyesen tárgyalt Budapesten Magyar Péter, a leendő TISZA-kormány miniszterelnöke Kelemen Hunorral, az RMDSZ elnökével – adta hírül Facebook oldalán a TISZA párt elnöke.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!