Kupaellenfelet kapott a Brassó és a Ferencváros hokicsapata, de a Corona indulása kérdéses

Dobos László 2023. június 24., 18:02 utolsó módosítás: 2023. június 24., 18:11

A Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) Pozsonyban elkészítette a második számú európai kupasorozat, a Kontinentális kupa programját. A magyar bajnok Ferencváros Belgrádban kezd októberben, az IIHF szerint Romániát a Brassói Corona képviseli, de ez még kérdéses.

A Brassói Corona idei bajnoki címe nem tekinthető véglegesnek, mert a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK megtámadta ezt jogi úton Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az IIHF Pozsonyban döntött a 2023–2024-es jégkorong Kontinentális Kupa lebonyolításáról. Az elmúlt kiírásokhoz hasonlóan a magyar és a román bajnok is a második körben, a legjobb 14 csapat között kezd a Bajnokok Ligája utáni második számú európai kupasorozatban.

Az FTC-Telekom a D csoportban szerepel majd, október 13–15-én a belgrádi Pionír Jégcsarnokban a házigazda, szerb bajnoki címvédő SKHL Crvena zvezda, az ukrán Szokil Kijev, valamint a selejtező B csoportjának győztese, vagyis a horvát KHL Zágráb, az izlandi Skautafelag Reykjavikur, az észt HC Panter, valamint a litván Kaunas City együtteseinek egyike ellen harcol majd a továbbjutást jelentő csoportgyőzelemért.

Amennyiben a Ferencváros megismétli a 2019 októberi ritteni bravúrt, és az első helyen zárja csoportját, úgy novemberben a harmadik kör F csoportjában az olaszországi Cortina d'Ampezzóban folytathatja a legjobb nyolc között, ahol a dán Herning Blue Fox, a lengyel GKS Katowice, és a házigazda olasz SGC Hafro Cortina lennének az ellenfelei.

Nagy Attila, a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) áprilisban megválasztott elnöke a Székely Sport megkeresésére elmondta, hogy az IIHF májusi, finnországi kongresszusán jelezte, a Brassói Corona idei bajnoki címe nem tekinthető véglegesnek, mert a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK megtámadta ezt jogi úton. A Csíkszereda és a Gyergyó nem ért egyet azzal, ahogy az idei román hokibajnokság befejeződött, mert a két székelyföldi együttes nem kapott esélyt arra, hogy harcba szálljon a bajnoki címért.

Ha a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK megnyeri a pert, akkor újra kell játszani a 2022–2023-as bajnokságot. Nagy a kérdőjel tehát a Brassói Corona Kontinentális Kupában való indulása körül”

– nyilatkozta Nagy Attila.

A Brassói Corona a második kör C jelű csoportjába kapott besorolást, a tornát a lettországi Jelgavában rendezik október 13–15. között, ahol a házigazda HK Zemgale csapata mellett a szlovén HK RST Pellet Celje, a Brassói Corona és az első kör A jelű csoportjának győztese (bolgár, török, belgiumi vagy spanyol csapat) venne részt.

Csoportbeosztás, időpontok

A 2023–2024-es jégkorong Kontinentális Kupa csoportbeosztása és a tervezett időpontok.

Első kör (szeptember 22–24.)

A csoport (Jaca, Spanyolország): SC Irbis Skate (bolgár), Buzadam GSK (török), Bulldogs de Liege (belgiumi) és CH Jaca (spanyol).

B csoport (Kaunas, Litvánia): KHL Zagreb (horvát), Skautafelag Reykjavikur (izlandi), HC Panter (észt) és Kaunas City (litván).

Második kör (október 13–15.)

C csoport (Jelgava, Lettország): Brassói Corona (romániai), HK Zemgale (lett), HK RST Pellet Celje (szlovén) és az A csoport győztese.

D csoport (Belgrád, Szerbia): Belgrédi SKHL Crvena zvezda (szerb), HC Szokil Kijev (ukrán), Ferencváros (magyar) és a B csoport győztese.

Harmadik kör (november 17–19.)

E csoport (Grenoble, Franciaország): Cardiff Devils (brit), Nomad (kazxahsztáni), Les Brûleurs de Loups (francia) és a C csoport győztese.

F csoport (Cortina d’Ampezzo, Olaszország): Herning Blue Fox (dániai), GKS Katowice (lengyel), SGC Hafro Cortina (olasz) és a D csoport győztese.

A döntőt a tervek szerint 2024. január 12–14. között rendezik, a helyszínről később határoznak.