Koter Adél és Mózes Tamás első lett a nagyváradi Ironman versenyen

Zátyi Tibor , Dobos László 2023. június 20., 12:08 utolsó módosítás: 2023. június 22., 11:56

A csíkszeredai Koter Adél nyerte a Nagyvárad környékén megrendezett Ironman viadalt. A női versenyen mindhárom dobogós erdélyi magyar volt, a férfiaknál a székelyudvarhelyiek kiváló eredményeket értek el, Mózes Tamás országos bajnok lett.

Koter Adél a cél előtt, Nagyvárad utcáin Fotó: Bihoreanul

Nagyvárad környékén zajlott hétvégén az egyedüli romániai Ironman triatlon. A világ egyik legkeményebb állóképességi versenye megszakítás nélküli 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és egy maraton (42,195 km) lefutásából állt.

Az úszás a Fugyi-tóban zajlott, ezt követően a versenyzők Fugyi, Borosjenő és Mezőbottyán érintésével kerékpároztak, majd Nagyváradig futottak. A férfiaknál 73, a nőknél pedig 7 induló volt.

A partiumi Ironman viadal nyílt versenyét a bukaresti Mihai Vigariu (Smartatletic) nyerte, ő 9 óra 3:28 perc alatt ért célba. A második és a harmadik helyen Alexandru Bălan (Seven Atletic) és a szerb Strahinja Strelic végzett.

Nagyszerű verseny tud maga mögött a csíkszeredai Koter Adél (Marosvásárhelyi Peak Performance Sportklub), aki 10 óra 55:2 perc alatt teljesítette a távot. A második helyen is székelyföldi sportoló végzett, Koter csapattársa, a sepsiszentgyörgyi születésű Bálint Réka, a harmadikon pedig az aradi Roman-Bakos Hajnalka (Ride Competition).

A Székelyudvarhelyi Delfinek SK sportolója, Mózes Tamás 18–29 évesek korosztályában egyéni legjobb idejével, 11 óra 39 perc 28 másodperccel zárta a távot.

A versenyt követően még a harmadik helyre sorolták a sportolót, kedden viszont hivatalosan közölték, hogy Mózes Tamás országos bajnok lett korosztályában.

A székelyudvarhelyi Delfinek SK sportolói Fotó: Székelyudvarhelyi Delfinek SK

Tuzson Ágnes első lett a fél-Ironman próbán

A Half Ironman próbán a táv 1900 m úszásból, 93 km kerékpározsból és 21,5 km futásból állt, ezen, a nők versenyén a marosvásárhelyi Tuzson Ágnes (Mobility Plus) ért be elsőnek a célba, időeredménye 5 óra 6:34 perc, a második és harmadik helyen Beatrice Ologeanu (Unstoppable Club) és Adriana Turla (ACS3 Sport) végzett. A férfiak hasonló versenyszámában a Moldova Köztársaságbeli Andrei Vrabii diadalmaskodott, második a horvát Jadran Domancic lett, harmadik pedig a szovátai születésű Béres Hunor (Unstoppable Sport Club). A Half Ironman próbán 109 férfi és 11 nő állt rajthoz.

A Delfinek SK két triatlonosa, Orbán Attila és Sinka Zsolt is ott volt a mezőnyben. Sinka Zsolt egyéni legjobb idejével, öt óra alatti teljesítette a távot (4 óra 55:10 perc) ezzel a 45–50 éves férfiaknál az 5. helyen végzett, míg a nyílt versenyen a 18. lett. Orbán Attila 4 óra 48:56 perccel az open kategóriában 15. helyén végzett, a 35–39 éves férfiak kategóriájában pedig a harmadik helyen zárta a versenyt.

A nagyváradi hosszú távú triatlonverseny idén a 13. kiírásához ért. A vetélkedőn Románia mellett képviselve volt Magyarország, Szerbia, Horvátország, Belgium, Bulgária, Görögország, Olaszország, a Moldova Köztársaság és Lengyelország is.

Az Ironman triatlon mellett párhuzamosan zajlott a Küküllő Maraton hegyikerékpár-verseny Dicsőszentmárton mellett,

a Delfinek SK sportolója, László Csongor a második lett.

László Csongor terepkerékpáros Fotó: Székelyudvarhelyi Delfinek SK