Először rendez tornát a nők számára a CONIFA, a világbajnokság helyszíne a nyáron Csíkszereda lesz. Az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Egyesület tavaly augusztusban nyújtotta be a CONIFA-nak az első női labdarúgó-világbajnokság rendezésére vonatkozó közös szándéknyilatkozatát. Ezt végül a szervezet elfogadta, így a tervek szerint
június 23–30. között Csíkszeredában rendezik meg a hölgyek első CONIFA-világeseményét.
Hatcsapatos lesz a torna, a házigazda Székelyföld az A jelzésű trióban Chameriával (görögországi albánok) és Észak-Ciprussal találkozik, míg a másik hármasban Sápmi (Lappföld), Cascadia (Észak-Amerika) és Cornwall (Anglia) kapott helyet. A két háromfős csoportból az első kettő bejut az elődöntőbe, majd következnek a helyosztók (az 1., a 3. és az 5. helyért).
A férfiaknál tavaly Észak-Macedóniában kellett volna megrendezni a világbajnokságot, ám a koronavírus-járvány miatt törölték, így az Európa-bajnokság következik, amit június 9–19. között Nizzában rendeznek meg.
A 12 csapatos mezőny tagja Székelyföld válogatottja is, a szombaton tartott sorsoláson a B csoportba került,
ahol az ellenfelek Lappföld és Abházia lesznek.
Mindkét ellenfelét ismeri Székelyföld, hiszen a 2017-es észak-ciprusi Európa-bajnokság bronzmérkőzésén 3–1-re verte Abháziát, míg Lappfölddel a 2019-es arcahi Eb 7. helyéért kiírt találkozón kapott ki 3–2-re, s lett végül nyolcadik.
Azért a papírforma érvényesült a San Marino elleni vb-selejtezőmeccsen, Hagiék akkor kapták a találatot, amikor már hárommal vezettek.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
Általában a székelyföldi medvetámadásoktól vagyunk hangosak, de amit ez a túrázó tett egy szlovákiai erdőben, amikor rátamadt egy medve, nem lehet elhallgatni.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
Holtan találtak egy férfit és egy nőt a magyarországi Battonyán, ahol családi dráma történhetett. A román házaspár aradi volt.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!