A másodosztály előző idényében négy csapat, a Dési Unirea, a CSM Alexandria, a CS Tunari és a Progresul Spartac esett ki a 3. Ligába, míg az Unirea Slobozia és a Gloria Buzău feljutott a Szuperligába. Az élvonaltól az FCU Craiova 1948 és az FC Voluntari búcsúzott, így ez a két klub a 2. Ligában folytatja. Az FK Csíkszereda és a CS Mioveni osztályozót játszott, amelyen alulmaradtak a Bukaresti Dinamóval, valamint az FC Botoșani-nyal szemben.
A harmadosztályból hat csapat jutott fel – ellentétben a korábbi évekkel, amikor öten léphettek szintet –, a Nagyváradi FC Bihor, az AFC Câmpulung Muscel, a Nyárádtői Unirea, a CS Afumați, a Metalul Buzău és a CSM Focșani, így az eddig megszokott 20 helyett 22 együttes indul a bajnokságban.
Az új bajnoki idény szombaton délelőtt 11 órától kezdődik, amikor hét mérkőzést játszanak. Az újonc csapatok mind pályára lépnek, köztük a bennmaradásért küzdő Nyárádtői Unirea, amely a CS Mioveni otthonába látogat.
A felsőházba jutást ismét célként kitűző FK Csíkszereda hazai pályán kezdi a bajnokságot,
a Ceahlăul Piatra Neamț csapatát fogadja, a találkozót vasárnap 17 órától rendezik, és élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.
A nyitóforduló utolsó két meccsét kedden játsszák le, míg a Vajdahunyadi Corvinul–Sellenberki SK összecsapást elhalasztotta a szövetség, amely az európai kupaporondon szereplő vajdahunyadi klub segítségére sietett, hogy jóvá tudják hagyni a szervezeti formája megváltoztatására irányuló kérelmét, amire azért van szükség, hogy ebben az idényben legyen feljutási joga az élvonalba.
Az előző szezonban a mezőny 20 klubja közül nyolc csapatnak nem volt feljutási joga az élvonalba, és hasonló a helyzet az új kiírásban is. Különösen érdekes szituáció volt a felsőházi rájátszásban, ahol a szervezeti formája miatt a Vajdahunyadi Corvinul és a Sellenberki SK sem juthatott fel a Szuperligába, holott előbbi a második, feljutó helyen végzett, míg utóbbi a harmadik, osztályozót érő pozícióban zárt. A kizárólag közjogi klubok az érvényben lévő törvény szerint ugyanis nem indulhatnak az élvonalbeli bajnokságban.
A 2024–2025-ös szezonban jelen állás szerin 14 együttes teljesíti a feltételeket az első osztályban való szereplésre.
Ezek a következők: FC Argeș Pitești, Viitorul Pandurii Târgu Jiu, FK Csíkszereda, Ceahlăul Piatra Neamț, Concordia Chiajna, CS Mioveni, Bukaresti Metaloglobus, Chindia Târgoviște, Resicabányai CSM, FCU Craiova 1948, FC Voluntari, Nagyváradi FC Bihor, AFC Câmpulung Muscel, Metalul Buzău.
Mellettük a Vajdahunyadi Corvinul helyzete egyelőre kérdéses,
mert ugyan társult egy magáncéggel és megkapta az év elején megalapított új egyesület Sportidentitási Bizonyítványát (CIS), valamint a szövetség mentőövet nyújtott számára, de ameddig az európai kupasorozatokban szerepel, nincs lehetősége megváltoztatni a szervezeti formáját. A Román Kupa-győztes együttes pedig még legalább egy párharcban biztosan érdekelt lesz, hiszen a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében a kazah Asztanával találkozik.
Hét csapatnak a szervezeti formája miatt nincs lehetősége magasabb szinten játszani,
köztük található a Bukaresti Steaua, amelynél már hosszú évek óta nem tudnak semmilyen megoldást találni arra, hogy esélyük legyen a feljutásra, a Sellenberki SK-t, az Újszentesi SK-t, és a CSM Slatinát, valamint három újoncot, a Nyárádtői Unireát, a CSM Focșani-t és a CS Afumați-t.
A bajnokság lebonyolítása nem változott, az alapszakaszban továbbra is csak egyszer játszanak egymással a csapatok, így 21 fordulót rendeznek. A második szakaszban felső- és alsóházi rájátszással folytatódik a szezon, ahová a gárdák magukkal viszik a szezon első részében megszerzett pontszámukat.
A felsőházba az első hat helyezett jut be, amelyek oda-visszavágó alapon találkoznak egymással, így mindegyik csapat még tíz mérkőzést játszik. A végén az első és a második helyen végzett együttes egyenes ágon feljut az élvonalba, míg a harmadik és negyedik helyezett osztályozót vív a Szuperliga play-outjának hetedik és nyolcadik pozíciójában zárt gárdával.
Az alsóházban a további tizenhat csapat vesz részt, amelyeket két nyolcas csoportra osztanak, azonban a felek csak egyszer játszanak egymás ellen, hétszer lépnek pályára. Az A és a B csoportból a hetedik és a nyolcadik kiesik a harmadosztályba, míg a két hatodik helyezett oda-visszavágón osztályozós párharcon küzd a bennmaradásért.
A labdarúgó 2. Liga 14. fordulója kedden este a Bukaresti Steaua és a Chindia Târgoviște összecsapásával zárult.
Még négy fordulót rendeznek idén a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából, a bajnokságot szervezők közzétették az idei pontos programot: a Sepsi OSK-ra igazán kemény évzárás vár.
Egy 13 éves fiú és egy lány sérült meg hétfőn délben, amikor a marosvásárhelyi Tudor Vladimirescu Általános Iskola egyik osztálytermének plafonja rájuk zuhant.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) honlapján közzétett adatok szerint lezárult a külföldi szavazókörzetek szavazatszámlálási jegyzőkönyveinek összesítése.
Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke hat, erdélyi illetve partiumi megyében is az első helyen végzett az elnökválasztáson – derül ki a megyékre lebontott hivatalos eredményekből.
Jött egy senki, látszólag a semmiből… és győzött! Az egész elemzésbiznisz, a nyilvános tereket teleszóró nagyokosok, a statisztikák, a pártok, tanácsadók pedig mehetnek a kukába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!