Már az első percekben betalálhattak volna a csapatok, a japánok szöglet után veszélyeztettek, a horvátok egy védő hibája után kerültek helyzetbe. Ezután hiába birtokolta többet a labdát a horvát válogatott, lehetőségeket nem tudott kialakítani, az ázsiaiak ellentámadásai pedig nem vezettek eredményre.
A szünet előtt előrébb húzódott a japán együttes, Morita ziccerbe került, de rosszul találta el a labdát és a kapuval keresztbe lőtt, majd szögletet követően mégis előnybe került Maeda góljával. A második félidő elején nem kellett sokat várni a horvátok egyenlítő találatára, Perisic kiválóan helyezett fejesével kiegyenlített.
Gyorsan válaszolhattak volna a japánok, de Livakovic védte a távoli kísérletet. A folytatásban többször is közel voltak a továbbjutást jelentő gólhoz a horvátok, Modric próbálkozását fölé tolta a japán kapus, Budimir fejese és Perisic lövése pedig elkerülte a kaput.
A hajrában már egyik csapat sem kockáztatott, így a nyolcaddöntők során először jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ebben többet próbálkoztak a horvát játékosok, az egyetlen lehetőségük azonban a japánoknak volt, a középre tartó lövésnél mentett a horvát kapus.
A továbbjutóról a tizenegyesek döntöttek, a japán játékosok három lövését is kivédte Livakovic, így a horvátok hőse lett, akik csak egyszer rontottak, és készülhetnek a negyeddöntőre, ahol a Brazília–Dél-Korea párharc győztese lesz az ellenfelük.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!