– Á, dehogy! – siettem Szalaiék védelmére nagy gyorsan.
– Évekkel ezelőtt valóban én is ezen a véleményem lettem volna, de ez a válogatott már nem az a válogatott. Még simán visszajöhetünk a meccsbe – mondtam bizakodva.
S részben igazam is lett.
A kilencvenes években, a kétezres évek derekán, de még jó sokáig az azt követő időszakban is a magyar csapat valóban csak hatvan percig bírta. Ha bírta. Utána összeesett, s főleg az utolsó percekben sorozatban kapta a gólokat. Jöttek is a vereségek zsinórban, több mint negyed évszázadon keresztül – még kimondani is borzasztó.
Az utóbbi években azonban egyelőre ez már a múlté. Még a tavalyi oroszok ellen budapesti meccs is azt bizonyítja, hogy a fiúkban van tartás. Pedig szeptemberben kikaptunk. Mégis felemelt fejjel jöhettünk le a pályáról: hiába vezettek már félidőben hárommal a muszkák, a második játékrészben kettőt is lőttünk, s ha még néhány percig tart a találkozó, akár ki is egyenlíthettünk volna.
A többi összecsapásról már nem is beszélek, hiszen az Eb-re való kijutás és az elitcsoportba való feljutás során jobbnál jobb mérkőzéseket játszottunk – többnyire nálunk sokkal jobban jegyzett csapatok ellen.
Mint ahogy tettük ezt csütörtökön este a lengyelek ellen is.
Mégis keserű szájízzel maradtunk a lefújás után, hiszen sok magyar szurkoló érezhette azt, hogy inkább két pontot vesztettünk, mint egyet nyertünk. Bár igaz, hogy ha valaki a játék előtt azt mondta volna, döntetlent játszunk a világranglista 19. helyén álló, a világ legjobb formájában levő Lewandowski és társai ellen, akkor bizony sokan aláírták volna.
A 3–3-as végeredmény összességében tehát nem rossz. Az már más kérdés, hogy ezzel végleg elszállta remény arra, hogy a katari világbajnokságra esélyünk legyen kijutni.
Tudom, hogy ez csupán az első mérkőzés, és még kilenc hátravan. De a csoportelsőséget valószínűleg amúgy is nagy favorit angolok szerzik meg, akik 1996 óta a selejtezőcsoportok során mindig az elsők között kvalifikálták magukat a vb-re (utoljára 1994-ben ne vettek részt világbajnokságon). Úgyhogy maradt volna a harc a lengyelekkel a második helyért. A döntetlennel azonban már ez is úszott, hiszen ahhoz nemcsak az kellene, hogy a három gyengébben jegyzett ellenfelet (Andorra, San Marino és Albánia) oda-vissza verjük, hanem az is, hogy Lengyelországban nyerjünk. Legalábbis az elméleti számítások szerint.
Persze a labda kerek, bármi megtörténhet, így nincs ok a szomorúságra.
Számítgatások helyett amúgy is jobb azon gondolkodni, hogy a magyar csapat újra bebizonyította: a nagyobbak ellen is fel tudja venni a harcot, képes bármikor visszajönni a meccsbe, és legnagyobb sztárját – a sérült Szoboszlai Dominiket – nélkülözve is pozitív eredményt elérni. A csapat ugyanis nagyjából ott folytatta a jó játékot, ahol ősszel abbahagyta, a fejlődés tehát egyelőre töretlen. Reméljük, a folytatásban – San Marino és Andorra ellen – nem szakad meg sem a veretlenségi sorozat, sem pedig a jó játék.
A rohamosan közeledő Európa-bajnokág miatt mindkettőre nagy szükség lesz.
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
A Sepsi OSK gyenge produkcióval döntetlent játszott a labdarúgó Szuperliga legutóbbi fordulójában. Diószegi László elnök a közösségi oldalán felháborodott hangnemben írt bejegyzésében élesen kritizálta a játékosokat és változtatást jelentett be.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Túlzottan optimistának véli a pénzügyminisztérium adóbevételekre vonatkozó becsléseit a Költségvetési Tanács.
… közben nagy lendülettel hányják a ganét egymás udvarára az állami elitjátékosok, akiknek az lenne a dolguk, hogy finanszírozzák a múzeumokat, a kutatást, a régészeti ásatásokat… na meg a román történelem szaros pelenkájának kicserélését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!