– A kívülállókat meglepte, a futballakadémiához közel állók azonban valószínűleg titokban számítottak a jó eredményekre, arra, hogy a befektetett munka előbb-utóbb megtérül. Kérjük, értékelje a Székelyföld Labdarúgó Akadémia 2020–2021-es eredményeit.
– A legfrissebb élmény az U19-es csapatunk országos bajnoki címe, egyértelműen a szezon legjobb eredménye, hiszen egy elitbajnokságot nyertünk meg, egy nagyon komoly ellenfél ellen. Ne felejtsük el, hogy a Hagi Akadémia túl azon, hogy egyeduralkodó volt az országban az elmúlt esztendőkben, külföldre is jó nevű klubokhoz jól felkészített, jó minőségű játékosokat adott el. Ennek a bajnokságnak is az egyértelmű esélyese volt, ezt nincs miért tagadni.
Az, hogy mi győztünk, meglepetés, számunkra kellemes, pár román barátunk számára pedig kellemetlen. Én általában óvatosan szoktam fogalmazni, de ezt valóban én is kiemelkedő eredménynek tartom.
Romániát az ifjúsági Bajnokok Ligájában egy székelyföldi csapat fogja képviselni, egy olyan székelyföldi csapat, amelynek a játékosai saját nevelésűek, és erre nagyon büszkék vagyunk.
– A többi korosztály is közel állt a bajnoki címhez. Elégedett az U17-es és az U16-os csapat teljesítményével?
– Romániában három korosztályban vannak elitbajnokságok, ezekben az ország topklubjai vesznek részt. Mi az U19-es bajnokságban elsők lettünk, az U16-osban másodikok, U17-ben pedig ötödikek. Hozzátenném, hogy véleményem szerint nekünk az U17-ben volt a legjobb képességű gyerekekből álló csapatunk, de kiderült, hogy nem volt a legszerencsésebb a csapatot kevésbé tapasztalt edzőkre bízni...
Hangsúlyozom, hogy Romániában mind az U19-es, mind az U17-es bajnokság nagyon erős, de az U16-os bajnokság sem gyenge. A Covid dacára nagyon jól felkészült csapatok ellen mérkőztünk meg, az U19-es döntőben például egy adott pillanatban hét olyan játékos volt a pályán az ellenfélnél, akiknek komoly élvonalbeli tapasztalatuk volt, nem fél perceket szerepeltek az első ligában.
Ez egy kegyelmi állapot. Most is azt mondom, amit tavaly, hogy nekünk a reális helyünk az első ötben, esetleg az első háromban van. Az első ötben ott voltunk tavalyelőtt is, az első háromban tavaly is, és most is ott vagyunk.
– Mi történik a piramis alján, a kisebb korosztályoknál?
– Az U19, az U17 és az U16 a kiemelt korosztályok, akik bent laknak az akadémián, akiknek a táplálkozását, az életmódját, az edzéseit irányítjuk. Ne feledjük el azonban, hogy az akadémiánál ők jelentik a jéghegy csúcsát. Összesen 4 ezer gyermeket mozgatunk meg rendszeresen Erdélyben, ez a 4 ezer gyerek azért dolgozik, hogy adott pillanatban, amikor betöltötte a 15. életévét, akkor Csíkszeredába, az akadémiára jöhessen és ezekben a kiemelt korosztályokban játszhasson.
Ellentétben sok román klubbal, gyakorlatilag ellentétben az egész országgal mi vállaltuk azt, hogy edzéseket és saját bajnokságokat tartottunk a járvány alatt is.
Azért vállaltuk ezt – és mint utólag kiderült, nem döntöttünk rosszul –, mert számomra elképzelhetetlen, hogy egy országban befagyasszák a sportéletet, hogy megtiltsák a gyermekeknek, hogy mozogjanak.
Csendesen elmondom, hogy a Székelyföld Labdarúgó Akadémia saját bajnokságait megtartotta, és ez bizony érződött a különböző tornákon, amelyeken részt vettünk, mert az országban lassan újraindul a sportélet, látszott, hogy ezzel előnyre tettünk szert. Remélem, ez az előny ki fog tartani.
Összegezve, nekünk most jó eredményeink vannak, de érlelődik az erdélyi alközpontjainkban egy-két korosztály, amely kivételes tehetségű játékosokból áll, remélem, a követező évben is jó eredményekről tudunk majd beszámolni.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!