Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) vasárnap a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak kisorsolása után folytatta konferenciáját, majd a hétfői döntés értelmében lesz a két ország a korosztályos kontinenstorna házigazdája.
A 2021 júniusában sorra kerülő 21 éven aluliak tornáját hat helyszínen rendezik, tizenkét csapat részvételével, a tervek szerint Székesfehérvárott, Szombathelyen és Budapesten, illetve Celjében, Ljubljanában és Mariborban.
A magyar és a szlovén válogatott rendezőként automatikusan ott lesz az Eb-n. A nyitómérkőzést Ljubljanában, a torna döntőjét Magyarországon rendezik. Az Európa-bajnokság csoportküzdelmei három darab négycsapatos csoportban zajlanak, a csoportgyőztesek és a legjobb második helyezett jut be a torna elődöntőjébe. Az Eb-sorozatban az 1998. január 1. után született játékosok vehetnek részt.
Magyarország történetében példa nélküli, hogy egymást követő három évben három rangos eseményt rendezhessen meg.
Budapest jövőre a női Bajnokok Ligája döntőjének, 2020-ban pedig felnőtt Európa-bajnoki mérkőzéseknek ad otthont. Korábban 2014-ben az U19-es, 1990-ben az U18-as, míg 1985-ben az U16-os Eb-t rendezte meg Magyarország.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!