A Ciprus elleni pénteki mérkőzéshez képest Marco Rossi szövetségi kapitány hét helyen is változtatott a kezdőn, ahogy korábban elmondta, a portugálok elleni első meccsen megközelítőleg ez a kezdőtizenegy fog kifutni: Gulácsi Péter – Szalai Attila, Willi Orbán, Kecskés Ákos – Fiola Attila, Schäfer András, Nagy Ádám, Kleinheisler László, Bolla Bendegúz – Varga Roland és Szalai Ádám.
Az első percekben bátran futballozott a magyar csapat, főleg a jobb oldalon vezette támadásait, az első komoly helyzetet mégis az írek alakították ki, az 5. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően
a vendégek csapatkapitánya, Egan fejelhetett hét-nyolc méterről, senkitől sem zavartatva kapura, egyenesen a keresztlécre.
A kapufát követően többet birtokolta a labdát a magyar válogatott, ám kisebb fölénye meddőnek bizonyult, nem tudott helyzetet kialakítani. Túloldalt Gulácsinak nem volt sok dolga, hiszen az írek az első negyvenöt percben Egan fejesét követően többször már nem próbálkoztak a gólszerzéssel.
A 39. percben Szalai Ádám nagyon közel volt a vezetés megszerzéséhez, Szalai Attila baloldali beadását követően fejelt, az ír kapus, Bazunu nagyot vetődve védett. Ezzel le is járt az első félidő érdemi része.
Az írek a szünetben kapust cseréltek, Kelleher állt be, mint utólag kiderült, nagyon ez nagyon jó húzás volt Stephen Kenny szövetségi kapitánytól, hiszen a Liverpool fiatal kapusa több óriási magyar lehetőséget is hatástalanított, az elsőt az 55. percben, amikor Szalai Ádám 17 méterről leadott lövését ütötte ki.
Az utolsó félórára Bogdán Ádám is lehetőséget kapott, és rögtön dolga is akadt, egy elpasszolt labdára csapott le Ida, bő húsz méterről lőtt, a Ferencváros hálóőre leért a jobb alsóba tartó labdára. Ez volt az első, magyar kaput is eltaláló próbálkozás.
Felgyorsultak az események a hajrában, a meccs krónikásai nemcsak a számtalan cserét, hanem a helyzeteket is. A 76. percben Fiolta szép mozdulattal vitte el a labdát a bal szélen, beadása nem volt a legjobb, az ír védők azonban épp Szalai Ádám elé mentették a játékszert, ám a Mainz csatárának lövése gyengére sikeredett.
Négy perccel később ismét a csapatkapitány került helyzetbe, Kecskés jobboldali beadását bólintotta kapura, Kelleher szép védéssel mentett szögletre. A pontrúgást követően kisebb káosz alakult ki az ír tizenhatosban, végül Szalai Attila lőtt,
az ír kapus pedig újabb hatalmasat bravúrt mutatott be.
A hajrában az írek előtt is adódott egy meccslabda, a frissen beállt Ogbene lőtt a magyar tizenhatosból nagyon kevéssel mellé. Túloldalt pedig a csereként beállt újonc Schön Szabolcs próbálkozhatott, de a lapos lövését is védte Kelleher.
A meccs 0–0-val ért véget, így tovább növelte veretlenségi sorozatát a magyar válogatott, amely már tizenegy mérkőzés óta tart.
A magyar játékosokon látszott, hogy győzelemmel akartak hangolni a portugálok elleni meccsre, főleg a mérkőzés hajrájában alakítottak ki több nagy helyzetet, ám nem tudták bevenni az ír kaput.
Legközelebb már élesben játszik Magyarország, jövő kedden 19 órakor az Európa-bajnokság F csoportjának első fordulójában Portugáliával találkozik a Puskás Arénában.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!