Valami gyanúsnak tűnt a dolgok körül, és mielőtt kimondtam volna, hogy „ez is csak Romániában történhet meg”, kissé utána olvastam az esetnek. És lám, ezúttal a blamázsért nem az itthoni szervezők a hibásak. A stadion ugyan a fővárosi polgármesteri hivatal tulajdona, ám a kontinentális labdarúgó-bajnokság idején a Nyonban székelő UEFA rendelkezik felette. Ahogy az összes többi felett, ahol mérkőzéseket rendeznek az Európa-bajnokság idején.
Ők döntenek tehát arról, hogy a tetőt be kell húzni vagy sem, és ebben az esetben úgy határoztak, hogy az esélyegyenlőség nevében maradjon fedetlen a bukaresti pálya.
Merthogy vannak küzdőterek, melyek nem csukhatók le, a csapatoknak pedig egyforma körülményeket kell biztosítani a mérkőzések lejátszásához.
Ennél nagyobb képmutatással, vagy egyenesen butasággal ritkán találkozunk. Még a labdarúgás szintjén sem. Az UEFA korifeusaitól az utóbbi időben megszokhattuk a blőd döntéseket, értelmetlen szabálymódosításokat, ám ezzel a határozattal önmagukat is sikerült alulmúlniuk. Mert másképp nem jellemezhető az, hogy az UEFA szerint, ha van is behúzható tető, nem élünk a lehetőséggel, mert egy Európa másik végében lévő stadionnak lehet, hogy nincs.
Ha már esélyegyenlőséget emlegetünk, az UEFA-nak is feltűnhetett volna, hogy a torna első fordulójában csupán három mérkőzést játszottak semleges pályán. Kilenc nemzet válogatottja – köztük a mienk – gyakorlatilag hazai pályán, saját szurkolóik előtt szerepeltek, ellenfeleik idegen pályán. Budapesten történetesen telt ház előtt zajlott a portugálok elleni csata.
Akkor hol van itt az egyenlőség? Olaszország az összes csoportmérkőzését Rómában játssza, míg például Svájc a Baku–Róma–Baku útvonalon ingázik. A svédek Sevilla és Szentpétervár között utazgatnak, ami nem éppen egy pihentető kirándulás.
És mi van akkor, ha mondjuk Budapesten zuhog az eső, de Londonban hétágra süt a nap? Az esélyegyenlőség nevében nekifogunk szárítgatni vagy locsolni a füvet? Ahol meleg van, ott hűtjük a levegőt, ahol meg hideg van, ott melegítjük?
Az UEFA-féle „egyforma esélyek” szlogenje csak duma. Olyan, mint a labdarúgó-kapusokon végzett kísérlet: a szerencsétlen hálóőr nem mozdulhat el az alapvonalról csak jobbra vagy balra, miközben a vele szemben álló ellenfél minden trükköt bevethet, hogy gólt érjen el. Ezt a szabályt is valószínűleg az esélyegyenlőség nevében hozták…
Összesen 5,23 milliárd nézője volt a nyári, részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságnak – adta hírül honlapján a kontinentális szövetség (UEFA) csütörtökön, a televíziós adatokat értékelő anyagában.
Lejárt a labdarúgó Európa-bajnokság, elrajtoltak a focibajnokságok, javában dübörög az olimpia. A rengeteg sportesemény között felvettük a kapcsolatot a Székely Sport Eb-tippversenyének győzteseivel és átadtuk nekik teljesen megérdemelt ajándékukat. A tippversenyen több mint ezerhatszáz olvasónk vett részt.
A Transfermarkt szakportál munkatársai a labdarúgó Európa-bajnokság után összesen 31 játékosnak emelték meg a piaci értékét. Köztük van a magyar válogatott három futballistája, Sallai Roland, Kleinheisler László és Schäfer András is.
A cseh csatár hajszálnyival maradt le a gólkirályi címről, de a labdarúgó Európa-bajnokság legszebb góljáért járó elismeréssel vigasztalódhat. Patrik Schick a skótok elleni csoportmeccsen szerzett szenzációs gólja nyerte az UEFA-közönségszavazást.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) honlapján kedden közzétették a vasárnap zárult kontinenstorna posztok szerinti tizenegy legjobb játékosát. A hivatalos álomcsapat zömét az Európa-bajnok olasz és az ezüstérmes angol válogatott tagjai alkotják.
Végig kiélezett küzdelem jellemezte a Székely Sport Eb-tippversenyét. Az élen folyamatos volt a változás, hogy aztán az Eb-döntő lejártakor is egyenlő pontszámmal álljon két felhasználó.
Olaszország válogatottja tizenegyespárbajban nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokság londoni döntőjét a hazai pályán játszó Anglia ellen, és története második kontinensbajnoki címét szerezte meg az 1968-as siker után. A finálé után a szakvezetők nyilatkozataiból válogattunk.
Habár már a második percben vezetéshez jutott Anglia az Olaszország elleni labdarúgó Európa-bajnoki döntőben vasárnap késő este, nem tudta megőrizni előnyét, az olaszok az elnyűhetetlen Bonucci révén egyenlítettek. Európa trónjának sorsa büntetőkkel dőlt el, Southgate tizenegyeslövő cseréi nem jöttek be, Donnarumma pedig az egekbe védte az olaszokat.
Vasárnap 22 órától nehezen megtippelhető döntővel zárul az európai kontinenst egy kerek hónapig futball-lázban tartó Európa-bajnokság. A londoni aranymeccsen két kiválóan védekező, de a gólszerzésben is jeleskedő válogatott feszül egymásnak, de vajon Giorgio Chiellini vagy Harry Kane emelheti elsőként magasba a trófeát?
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) a jelenleg zajló kontinenstorna csoportmeccsein diszkriminatív szurkolói megnyilvánulások miatt három zárt kapus mérkőzésre büntette a magyar válogatottat.
Legyen bármilyen katasztrófa, a sport nem állhat meg egy pillanatra? Miközben a Barcelona 4–0-ra legyőzte a Real Madridot ...
Korábban írtunk már arról, hogy a Román Kosárlabda Szövetség (FRB) hibát, hibára ...
A párizsi Théâtre du Châtelet-ben október 28-án este ünnepélyes keretek között adták ...
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.