
Mind pénteken, mind szombaton erős esőzések voltak Bukarestben, ez pedig nem kímélte a labdarúgó Európa-bajnokság C csoport mérkőzéseinek otthont adó Nemzeti Aréna játékterét sem.
A gyepen valósággal megállt a víz, az osztrák válogatottnak le kellett mondania a szombat délutánra tervezett hivatalos edzését. A szakmai stáb és a játékosok megvizsgálták a gyepet, ezen csupán vizes játékokat tudtak gyakorolni.
Bukarestre szombaton is narancssárga kódot adott ki az Országos Meteorológiai Intézet.
A Nemzeti Aréna első Eb-meccsét vasárnap 19 órától rendezik, amikor Ausztria és Észak-Macedónia néz farkasszemet.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!