A Bukaresti Dinamo legendája a héten a sürgősségi osztályra került, tüdőgyulladással és súlyosbodó Alzheimer-kórral.
Mulțescu 1951 novemberében született a Teleorman megyei Botoroaga községben. Játékos pályafutása során a Jiul Petroșani, a Bukaresti Dinamo, a Bucovina Suceava, a Rocar és az Aradi UTA játékosa volt, 1990 nyarán vonult vissza. A román válogatottban tizenhat alkalommal lépett pályára a középpályás, három gólt szerzett.
Már a 80-as évek közepe óta játékosedzőként tevékenykedett – a Jiullal az 1985–86-os szezonban megnyerte a B divíziót (a mostani másodosztályt), visszavonulása után főleg török együtteseket vezetett, innen kapta a Török becenevet is. A 2000-es évek elején tért vissza Romániába, az élvonalban rengeteg együttesnél megfordult (Temesvári Poli, Brassói FC, Sportul Studențesc, Kolozsvári U, ismét Dinamo, Ceahlăul Piatra Neamț), de sehol sem tudott maradandót alkotni.
Egy rövid szaúdi kiruccanás után ismét hazatért, a Voluntari, az U Craiova, az Astra és a Petrolul vezetőedzője is volt. Edzői pályafutását a Dinamónál fejezte be, 2021 tavaszán három meccsen ült a vörös kutyák kispadján.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!