Felidézik, hogy tavaly március 4-én a Prahova megyei Ilie Oană Stadionban megtartott mérkőzésen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 arányban legyőzte az FC Petrolul Ploiești csapatát, így bejutva a Román Kupa elődöntőjébe. A mérkőzésen a hazai pályán játszó együttes szurkolótábora
Magyarország-ellenes obszcén bekiabálásokkal, „bozgorozással”, „Kifelé a magyarokkal az országból!” rigmusokkal, valamint öngyújtók és pénzérmék bedobálásával szakította félbe a mérkőzést.
A diszkriminációellenes tanács a jogvédelmi szolgálatnak a napokban küldött válaszlevélben úgy fogalmaz: a román szurkolók xenofób megnyilvánulásukkal megsértették a magyarok emberi méltósághoz való jogát, nyilvánvaló etnikai alapú megkülönböztetés, rasszizmus történt, amely a diszkrimináció egyik súlyos formája.
„Üdvözlöm a tanács döntését, bár az összeg mértékét nem tartom megfelelőnek, hiszen a mérkőzésnek nagy nézettsége volt és a magyarellenes hangulat az első perctől érzékelhető volt. Ettől függetlenül természetesen fontos a tanács fellépése, hiszen a diszkrimináció tényének megállapítása a legfontosabb az ilyen ügyekben, még ha az összeg szimbolikus is.
– fogalmazott Benkő Erika, a Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetője.
A kupamérkőzést Iulian Călin játékvezető a hazai szurkolók xenofób és magyarellenes rigmusok skandálása miatt a 88. percben tíz percig félbeszakította.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!