Hirdetés

Legjobb négy között a kupában a Sepsi OSK

Fotó: Facebook/FC Petrolul Ploiesti

2020. március 04., 19:39

Bejutott a labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután szerdán késő délután 1–0-ra győzött a másodosztályos Petrolul Ploiești otthonában.

2020. március 04., 19:39

Rosszul kezdődött a mérkőzés a vendégek szempontjából, hiszen a remek formában lévő Safranko az elején lesérült, és nem tudta folytatni a játékot, így Dumiter érkezett a helyére.

Hirdetés

Az első nagy helyzetet negyedóra elteltével a Petrolul hagyta ki, a fiatal Saim a kapufát találta el. Tíz perccel később érkezett a válasz a Sepsi OSK részéről, Fülöp István lövése kevéssel tévesztette el a kaput.

Aztán a veszélyesebb támadásokat vezető sepsiszentgyörgyiek a 35. percben megszerezték a vezetést, amikor Carnat kiváló beadását a csereként beállt Dumiter fejjel-vállal juttatta a hálóba.

Szünet után sokáig nem sikerült komolyabb lehetőséget kialakítania a vendégcsapatnak. A másik oldalon akárcsak a találkozó elején, ismét Saim került helyzetbe, aki fölé lőtt.

Az utolsó negyedórában a Sepsi OSK megpróbálta végleg eldönteni az összecsapást, ehhez Ștefănescu állt a legközelebb kétszer is, de előbb emelése a kapu fölé szállt, majd ziccerénél védett a házigazdák kapusa.

A 88. percben Iulian Călin játékvezető tíz percig félbeszakította a mérkőzést, mivel a hazai szurkolók xenofób és magyarellenes rigmusokat skandáltak.

A végén a Sepsi OSK győzelme már nem forgott veszélyben, az elődöntőbe jutással a háromszéki együttes az eddigi legjobb eredményét érte el a Román Kupában.

Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő:
Petrolul Ploiești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–1 (0–1).
Gólszerző: Dumiter (35.).
Petrolul: Lungu – Bărboianu, Răuță, Sîrghi, Țicu – Pierce, Marinescu (G. Deac, 62.), Roige (Ekollo, 81.), Meza Colli, Saim – Arnăutu (Hamza, 62.). Edző: Costel Enache.
Sepsi OSK: Niczuly – Bouhenna, Celea, Tincu Ștefan – Deaconu (Achahbar, 46.), Vașvari, Fülöp I., Ștefănescu, Carnat (Diaz, 77.) – Safranko (Dumiter, 13.). Edző: Leo Grozavu.
Vezette: Iulian Călin (Ştefăneşti, Argeş).

További párharcok:
Academica Clinceni–Bukaresti Dinamo 0–1.
Jászvásári Poli–Universitatea Craiova – szerda 20.30.
Nagyszebeni Hermannstadt–FCSB – csütörtök 20 óra.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fellázadtak a kézilabdaszeretők, a román válogatott mérkőzéseit sem közvetítik a tévében

A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Székelyhon

Marosvásárhelyi fiatal sofőr balesetén ámulnak: rácsúszott autójával egy panzió tetejére – videóval

Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

„Büntetik” a hibrideseket: mégis hogyan sokszorozódhatott meg az autóadó?

A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

A második törökországi edzőmeccse is döntetlennel ért véget az FK Csíkszeredának

A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.

Átadták a régi-új stadiont, hazaköltözött a szuperligás focicsapat (videóval)

Szombat délben barátságos mérkőzéssel adták át a felújított Május 1 Városi Stadiont. Az Unirea Slobozia így a saját szurkolói előtt játszhatja a bajnoki összecsapásait.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Román védő csatlakozott az FK Csíkszeredához

Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.

Az élvonalba adta kölcsön játékosát a Sepsi OSK

A szezon első részében kevés játéklehetőséget kapott a Sepsi OSK-nál Giovani Ghimfuș, akit meglepetésre élvonalbeli csapathoz, a sereghajtó Bukaresti Metaloglobushoz adtak kölcsön.

Újabb érkező, sok hiányzó az FK Csíkszereda edzőtáborában

A várakozásoknak megfelelően a téli szünetben jelentősen átalakul az FK Csíkszereda kerete: miközben érkeznek az új igazolások, többen nem utaztak el a törökországi edzőtáborba.

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Ezúttal nem blicceli el az alapozást a Sepsi OSK

Három hetes pihenőt követően a hét elején fújt gyülekezőt a Sepsi OSK labdarúgócsapata, elkezdve a felkészülést a 2. Liga tavaszi idényére. Az antalyai edzőtáborba készülő piros-fehérek erősítéseket is kilátásba helyeztek.

Döntetlennel kezdte az évet az FK Csíkszereda

Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!