Legjobb négy között a kupában a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2020. március 04., 19:39 utolsó módosítás: 2020. március 04., 19:46

Bejutott a labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután szerdán késő délután 1–0-ra győzött a másodosztályos Petrolul Ploiești otthonában.

Fotó: Facebook/FC Petrolul Ploiesti

Rosszul kezdődött a mérkőzés a vendégek szempontjából, hiszen a remek formában lévő Safranko az elején lesérült, és nem tudta folytatni a játékot, így Dumiter érkezett a helyére.

Az első nagy helyzetet negyedóra elteltével a Petrolul hagyta ki, a fiatal Saim a kapufát találta el. Tíz perccel később érkezett a válasz a Sepsi OSK részéről, Fülöp István lövése kevéssel tévesztette el a kaput.

Aztán a veszélyesebb támadásokat vezető sepsiszentgyörgyiek a 35. percben megszerezték a vezetést, amikor Carnat kiváló beadását a csereként beállt Dumiter fejjel-vállal juttatta a hálóba.

Szünet után sokáig nem sikerült komolyabb lehetőséget kialakítania a vendégcsapatnak. A másik oldalon akárcsak a találkozó elején, ismét Saim került helyzetbe, aki fölé lőtt.

Az utolsó negyedórában a Sepsi OSK megpróbálta végleg eldönteni az összecsapást, ehhez Ștefănescu állt a legközelebb kétszer is, de előbb emelése a kapu fölé szállt, majd ziccerénél védett a házigazdák kapusa.

A 88. percben Iulian Călin játékvezető tíz percig félbeszakította a mérkőzést, mivel a hazai szurkolók xenofób és magyarellenes rigmusokat skandáltak.

A végén a Sepsi OSK győzelme már nem forgott veszélyben, az elődöntőbe jutással a háromszéki együttes az eddigi legjobb eredményét érte el a Román Kupában.