A jelenlegi nagyszerű helyzetben, amikor a belga élvonalbeli bajnokságban újonc Royal Antwerp a mezőny meglepetéscsapatának számít, Bölöni László az említett újságnak beszámolt a nehézségekkel teli labdarúgói, majd edzői pályafutásáról.
„A magyar közösség részéhez tartoztam. Mindenki számára nehéz volt abban az időben Romániában, de a kisebbségeknek még nehezebb. Amennyiben két futballista azonos szinten volt, egyikük ez okból kifolyólag maradt alul” – mondta Bölöni.
Ezután a labdarúgás és az egészségügy közötti párhuzamról beszélt. „Sok áldozatot hoztam. Egy adott pillanatban úgy gondoltam, hogy valamelyikről le kell mondanom, de ez lehetetlen volt számomra.
A fogorvosi egyetem öt évet kellett volna tartson, de én nyolc év alatt fejeztem be, azért, hogy közben a labdarúgói pályafutásommal is tudjak foglalkozni” – emlékezett vissza Bölöni, mondván, hogy ez idő alatt egyetlen szabadnapja sem volt, mivel ha nem edzett, akkor a kórházban tartózkodott.
A marosvásárhelyi labdarúgás kiemelkedő alakja közölte, sosem akart igazán edző lenni: „Játékosként mindig a katonai csapatnál voltam. Ott egy tiszt, aki semmit sem tudott a futballról hozott meg minden döntést. Például azt, hogy egy edző jó vagy rossz, és én nem akartam, hogy egy olyan ezredes ítélkezzem felettem, aki egy meccset sem játszott és nem edzett senkit”.
Mégis labdarúgói karrierje vége felé a kezdetleges céljai megváltoztak:
Természetesen az edzősködést választotta. Bölöni nem felejtette el edzői pályafutásának elejét, amikor Franciaországban „a profi futball dzsungelében” rengeteg pénzt lehetett keresni, és ahol mindenki a saját helyéért küzdött.
„Keletről érkezettként nehéz volt megtalálnom a helyem a francia edzők között. Nagynevű voltam Romániában, de nyugaton senki sem ismert” – idézte fel Bölöni, aki szerint akkor két különálló világ volt. „Románia Didier Deschamps-ja voltam. Csakhogy Deschamps egy fontos klubnál, a Monacónál kezdte edzői karrierjét, én pedig a másodosztályban, a Nancynál”.
Bölöni nem szerette volna elmesélni mindazt, amit a kommunizmusban átélt, és azt sem, milyen volt játékosként az első években nyugaton. Könyvet ír ugyanis mindazon dolgokról, amelyeken keresztülment, és ha az interjúban elmondja, a könyve már nem ér semmit.
Bölöni elárulta, az utóbbi időben más, a labdarúgásnál sokkal fontosabb dolgokkal volt elfoglalva, és ha az Antwerp máskor keresi meg, valószínű, hogy visszautasította volna.
Végül kiemelte, karrierje során mindig a legtöbbet akarta kihozni magából, mivel ez az életfilozófiája.
– zárta Bölöni László.
A kiváló idénykezdet után a folytatásban is tartja helyét a belga élvonalbeli bajnokság, a Jupiler League élmezőnyében a Bölöni László által irányított Royal Antwerp: a nagy hagyományokkal rendelkező, újonc együttes 22 fordulót követően 35 ponttal (9 győzelem, 8 döntetlen, 5 vereség) az 5. helyet foglalja el,
és nyolc mérkőzéssel az alapszakasz vége előtt közel áll ahhoz, hogy megtartsa helyét a felsőházi rájátszásban.
A legutóbbi, hétvégi fordulóban az Antwerpnek kicsin múlt a bravúros győzelem, hiszen hazai pályán sokáig 2–0-ra vezetett a bajnok és éllovas Club Brugge ellen, amely azonban az utolsó percekben szerzett két góllal kiegyenlített.
Szerződést bontott vezetőedzőjével a labdarúgó Szuperligában kieső helyen álló FC Botoșani, a Törökországban edzőtáborozó együttes közös megegyezéssel megvált Liviu Ciobotariutól.
Zajlik a labdarúgó Szuperliga tavaszi szezonjára a keret kialakítása a Sepsi OSK-nál, míg a fiúk Törökországban edzőtáboroznak, addig újabb és újabb lehetséges érkezőkről lehet hallani.
Vonat sodort el egy autót a Maros megyei Kóródszentmártonnál. Öt személy megsérült, egyikük a roncsok köré szorult – adja hírül közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
A bolgár hatóságok január 8-ától újraindítják a teljes felújítási munkálatokat a Giurgiu és Rusze közötti Duna-híd bulgáriai oldalán – tájékoztatott közleményében a román külügyminisztérium.
Három személy sérült meg a Kóródszentmártonnál történt vasúti balesetben; a mozdonyvezető ittas volt – számolt be kedd délelőtt a Maros megyei rendőrség.
Antagonisztikus ellentét feszült a két ország között Erdély kérdésében, ami alapjaiban határozta meg a diplomáciai kapcsolatokat a múlt század húszas éveiben – mondja Marchut Réka történész.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!