A négy éllovas kapott gól nélkül őrizte meg hibátlan mérlegét a Kovászna megyei focibajnokságban

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 23., 21:53 utolsó módosítás: 2024. szeptember 23., 22:00

Az ötödik játéknapot rendezték a Kovászna megyei 4. ligás focibajnokságban, ahol négy gárda is makulátlan mutatóval rendelkezik. A négy éllovas ezúttal is komoly erődemonstrációt tartott.

Nagyon szoros küzdelem folyik az első helyért a Kovászna megyei pontvadászatban Fotó: László Ildikó

A címvédő Bardoci Príma hazai pályán látta vendégül Uzon együttesét, azonban egy pillanatig sem lehetett kérdés a három pont sorsa. Az erdővidéki alakulat már az első percben megszerezte a vezetést, majd nem sokkal később meg is duplázta azt.

Kilencig meg sem állt, a vendégek pedig eggyel sem tudtak válaszolni a bekapott gólokra.

A szintén hibátlan Kovásznai SE ugyancsak saját közönsége előtt lépett gyepre. Itt sem kellett sokáig izguljanak a hazai szurkolók, 8 perc elteltével már két találat volt a különbség a két fél között.

Végül teljesen megérdemelten nyert a kovásznai csapat 5–0-ra.

A Perkői SE Nagyajta ellen idegenben kellett bizonyítson. Ez azonban nem okozott gondot a fiúknak, az első félidő hajrájában megszerezték a vezetést, a

fordulást követően pedig további négyszer voltak eredményesek, így ők is 5–0-s eredményt értek el.

Otthonától távol lépett gyepre a Baróti VSC, amely Maksára látogatott az ötödik játéknapon. Az erdővidéki együttes korán előnyhöz jutott, majd

a későbbiekben be is biztosította a magabiztos győzelmet.

A négy éllovas tehát kapott gól nélkül tudott nyerni és továbbra is makulátlan mérleggel állnak az élen azonos pontszámmal.

A következő fordulóban azonban erdővidéki rangadót rendeznek, ugyanis a Bardoci Príma Baróton játszik. A Perkői SE Árkost látja vendégül, míg a kovásznai alakulat szabadnapos lesz.

Labdarúgó 4. Liga, Kovászna megye, 5. forduló:

Kovászna–Szentkatolna 5–0,
gólszerzők: Bagoly Benjamin (5., 18.), Berszán Imre (8.), Pakucs Norbert (88., 90.).

Maksa–Barót 0–3,
gólszerzők: Lázár Attila (18.), Gyerő Roland (69., 89.).

Árkos–Szitabodza 2–0,
gólszerzők: Veress Botond (29.), Vajna Szabolcs )65.).

Papolc–Csernáton 1–2,
gólszerzők: Szakács Attila (14.), illetve Orbán-Beke Árpád (69., Pakó Zsolt (82.).

Bodzaforduló–Gelence 1–3,
gólszerzők: David Banciu (84.), illetve Vulcan Ádám (19.), Horváth Szilárd (76.), Kiss Rajmund (80.).

Bardoc–Uzon 9–0,
gólszerzők: Dobai Henrik (1.), Mihai Brănescu (8.), Emanuel Popa (32., 62., 77., 89.), Sabin Dîrstaru (44., 75.), Tókos Zoltán (73.).

Nagyajta–Perkő 0–5,
gólszerzők: Bakk Balázs (37.), Bartók Róbert (47., 90.), Pászka Norbert (77.), Pál Bence (79.).