A két együttes még szerdán délután összecsapott egymással a marosszentkirályi Junior sportbázison, de a hirtelen érkezett vihar miatt az 50. percben 0–0-s állásnál félbe kellett szakítani a játékot. A találkozót ezután már nem lehetett folytatni, a pálya ugyanis a játékra teljesen alkalmatlanná vált, nagy részét víz borította.
A mérkőzést csütörtökön délután folytatták az 50. perctől, de immár más helyszínen, a meggyesfalvi pályán.
A győztes kiléte a hajrában dőlt el, a mindent eldöntő találatot a 87. percben szerezte a Radnóti SK Andrei Stoica révén, és ezzel a bajnoki serleg után a Szuperkupát is a magasba emelték.
A két rivális szeptember 9-én, jövő szombaton 11 órától kezdi az új bajnoki szezont a 4. Liga elitcsoportjában. Az 1-es csoportban a radnótiak Mezőrücsöt fogadják, míg a 2-esben a vásárhelyiek a városi vetélytárs Atletic vendégeként játszanak.
Ezen a hétvégén az alsóbb osztályú csapatok a Román Kupa megyei szakaszának első körében lépnek pályára. A sorsolás következtében Sáromberke–Csittszentiván, Harangláb–Magyarsáros, Désfalva–Jedd, Cintos–Somosd, Szászbogács–Egrestő és Nyárádmagyarós–Nyárádgálfalva párharcok lesznek. A Cintos–Somosd meccs kivételével, amely szombaton 16 órától kezdődik, a többi mérkőzést vasárnap 17 órától rendezik.
Nagyszerű hangulatot, magas szintű és minden elvárást kielégítő jégkorongot hozott a romániai bajnokság négyes döntőjének első elődöntője. A Gyergyói HK aranygóllal győzte le a Csíkszeredai Sportklubot, vasárnap első romániai bajnoki címét szerezheti meg.
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
Tűz ütött ki Kézdivásárhelyen a Molnár Józsiás utcában. A helyszínre érkezett tűzoltók nem tudták megmenteni a lakóházat.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
Az elmúlt másfél évtizedben 270 millió eurót költöttek a bukaresti Nemzet megváltása ortodox katedrális megépítésére, a költségek „több mint tíz százalékát” az egyház saját forrásaiból fedezte.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!