A forduló nagy nyertese a Sepsi OSK lehetett volna, csak épp nem élt vele

Sebestyén Ervin 2024. augusztus 13., 13:21 utolsó módosítás: 2024. augusztus 13., 13:35

Újabb játéknapot rendeztek a labdarúgó Szuperligában, meglepetésekből pedig ezúttal sem volt hiány. Az élbolyba tartozó csapatok közül csupán az Universitatea Craiova tudott győzni, ezzel pedig a pontvadászat élére ugrott.

Nem használta ki a többiek botlását a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Nyolc párharcot rendeztek a Szuperliga 5. fordulójában, négy mérkőzés pontosztozkodással zárult, míg négy győztest hozott. Az FCSB drámai meccsen nyert hazai pályán a Konstancai Farul ellen (3–2), ezzel előrelépett a kilencedik helyre, ez volt Gigi Becali együttesének első diadala az idei kiírásban.

Nem sikerült álomszerűen a Kolozsvári CFR bajnoki rajtja sem, az első négy játéknapon egy győzelem, két döntetlen és egy vereség volt a mérlege. Ezúttal saját közönsége előtt magabiztosan zsebelte be a három egységet az Unirea Slobozia ellen (3–0), így pedig már felkapaszkodott a hatodik helyre, közvetlenül a Sepsi OSK mögé.

Olaru volt az FCSB hőse, duplázni tudott a konstancaiak ellen Fotó: Facebook/FCSB

A fordulót megelőzően csupán a Kolozsvári U, a Galaci Oțelul, a sepsiszentgyörgyi klub és az Universitatea Craiova volt veretlen, ennek tudatában utaztak az oltyánok Háromszékre. Hiába uralta a meccset a Sepsi OSK, Alexandru Mitriță játékára nem volt ellenszer, a 29 éves labdarúgó duplázott és így a Craiova nyert 2–1-re. Ezzel a sikerrel felugrott a tabella élére, 11 ponttal holtversenyben az élen áll a galaci gárdával.

Amennyiben Bernd Storck legénysége jobban gazdálkodott volna a helyzetekkel és pontosabban fejezte volna be az akciókat, akkor felkapaszkodhatott volna az éllovas pozícióba.

Sokkal jobb helyzetkihasználás fog kelleni a sepsiszentgyörgyiektől a folytatásban Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Az élbolyban az oltyánokat leszámítva egyik csapat sem tudta kihasználni a rivális botlását, a Kolozsvári U a Petrolul otthonában játszott gól nélküli döntetlent, míg a galaciak 1–1-es eredménnyel tértek haza Aradról. A forduló zárómeccsén a Bukaresti Dinamo a Jászvásári Poli vendégeként szerepelt és hiába vezetett már a harmadik percben, végül csak egy ponttal tért haza, ezzel maradt a negyedik helyen.

Továbbra is várat magára a Bukaresti Rapid első győzelme, 5 játéknap után négy döntetlen és egy vereség szerepel a neve mellett, miután a Gloria Buzău otthonában sem tudott diadalmaskodni, mindössze 1–1-es egált ért el.

A következő fordulóban újabb nehéz próbatétel vár a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-ra, ugyanis a Kolozsvári U otthonában kell bizonyítania. A háromszékieket üldöző Kolozsvári CFR a második Galaci Oțelulhoz látogat, míg az éllovas Universitatea Craiova saját közönsége előtt játszik a Gloria Buzău ellen.