Hiába borította rá az oltyánokra a pályát, pont nélkül maradt a Sepsi OSK

Zátyi Tibor 2024. augusztus 11., 21:23 utolsó módosítás: 2024. augusztus 11., 21:48

A focit gólra játsszák – szól a közhely, ezt pedig bebizonyította az Universitatea Craiova is, hiszen a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójában, vasárnap pár lehetőségéből két gólt szerzett, míg a házigazda Sepsi OSK 23 próbálkozásából mindössze egyet.

Többször is tűzijáték volt a Craiova kapujánál. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Kevéssel a sepsiszentgyörgyi meccs előtt derült ki, hogy nem szerepel a keretben Varga Kevin és Kecskés Ákos, akik fegyelmi okokból nem lettek nevezve a vasárnapi összecsapásra.

Ez viszont nem érződött a hazaiak játékán, bátran fociztak, uralták a pályát, Popescu kapuja az elején nem forgott veszélyben. Az oltyánoknál a szezonkezdet egyik legjobbja, Alexandru Mitriță jól osztogatta a labdákat, két jó indítása is volt, de a Sepsi védelme helyén volt és tisztázott. A Craiova fél óra játékot követően megszerezte a vezetést, egy kényszerítőzést követően Paradela kiválóan indította Mitrițăt, aki egyedül roboghatott a labdával a kapura és Niczullyal szemben nem hibázott.

Az első félidőben hét szögletük volt a hazaiaknak, a labdával pedig többször is sikerült megtalálni a társakat, ám a fejesek rendre pontatlanok voltak, nem tudtak veszélyeztetni.

Előnye tudatában a Craiova tördelni kezdte a játékot, a Sepsi így is fel tudta pörgetni a meccset a hajrára, kapuja elé szögezte az oltyánokat, egymás után jöttek a lehetőségek, de Popescu Debeljuh és Neskovics próbálkozását is védte.

Jóval többet tett a gólért, mégis hátrányban mehetett az öltözőkbe az OSK.

A szünetet követően minden erejét a támadásokba fektette a háromszéki együttes, a gólhoz a craiovaiak jártak közelebb, Mitriță szinte duplázott. Az Universitatea kapuja továbbra is veszélyben forgott, Coman fejeséből sem született találat, majd Kallaku lőtt kevéssel mellé.

Ezután hármat is cserélt Bernd Storck, a hazaiak edzője, és végül a 69. percben érkezett az egyenlítés: Ciobotariu a felső lécre fejelt, a visszaeső labdát pedig Debeljuh Carlos Morával együtt a hálóba sodorta.

Sokáig nem volt döntetlen az állás, hiszen a 82. percben Mitriță ismét villant és hatalmas gólt ragasztott Niczuly kapujába.

A hajrában sem adta fel a Sepsi, azonban hiába dominált és jöttek az újabb lehetőségek, a labda nem akadt be a hálóba. Túloldalt a Craiova kétszer is eldönthette volna, egyik lehetőségnél pedig a bal kapufa mentette meg Niczulyt a harmadik góltól. Az utolsó percben emberelőnybe került a házigazda, Crețu kapta meg a második sárga lapját, ám ezt már nem tudta saját javára fordítani, az Universitatea elvitte a három pontot Sepsiszentgyörgyről.

A Craiova győzelmével átvette a vezetést ranglista élén – akárcsak Mitriță a góllövők között, a Sepsi elszenvedte idei első vereségét, maradt a negyedik és jövő hétfőn újabb nehéz meccs vár rá, az előtte álló Kolozsvári U-hoz látogat.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 5. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–2 (0–1),
gólszerzők Debeljuh (69.), illetve Mitriță (32., 82.),
kiállítva Crețu (Craiova, 90+6.)
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliţă (Oroian, 65.), Ciobotariu, Ninaj, Ştefan – Alimi, Mino (Hajdin, 85.), Kallaku (Sigér, 65.) – Neskovics (Drăghiceanu, 65.), Debeljuh, Breij (Coman, a szünetben). Vezetőedző: Bernd Storck.
Universitatea Craiova: Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Sierra Perez, Ndong – Oshima (Crețu, 50.), Mekvabishvili – Baiaram (Barbu, 46.), Mitriţă, Paradela (Bancu, 74.) – Koljic (Mora, 58.). Vezetőedző: Costel Gâlcă.