Fordított a végjátékban, először nyert a bajnokságban az FCSB (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 09., 23:35 utolsó módosítás: 2024. augusztus 09., 23:41

A mérkőzés legnagyobb részében hátrányban játszott hazai pályán az FCSB, a hajrában azonban kétszer is betalált, és végül 3–2-re legyőzte a Konstancai Farult a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának péntek esti nyitányán.

A csapatkapitány Darius Olaru büntetőgóljával nyertek Fotó: Facebook/FCSB

A vendég konstancaiak már az első lehetőségüket gólra váltották, Vînă távoli megpattant lövése a hálóban kötött ki. A korán bekapott gól ösztönzőleg hatott az FCSB-re, amely ezután fölényben játszott, és egymás után alakította a helyzeteit. Aztán sikerült egyenlíteni is, a 32. percben Marius Ștefănescu szabadrúgásból vette be a Farul kapuját.

Sokáig azonban nem örülhettek a házigazdák, a másik oldalon ugyanis a tengerparti csapat is rögtön betalált, Grigoryan góljával visszavették a vezetést, és előnyben volt a szünetben.

Videó: Orange Sport

A folytatásban a fővárosi együttes sokáig tehetetlennek bizonyult, csak kisebb lehetőségekig tudott eljutni, míg a Farul játékosai támadásban sem sokat kockáztattak. Az FCSB végig próbálkozott és a 87. percben Darius Olaru távoli pontos lövésével kiegyenlített.

Ráadásul, a hosszabbításban egy véleményes büntetőhöz jutott a címvédő, amiből ismét a csapatkapitány volt eredményes, így megfordították az eredményt és megszerezték az első győzelmüket az új bajnoki idényben.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 5. forduló:

FCSB–Konstancai Farul 3–2 (1–2).

Gólszerzők: Ștefănescu (42.), Olaru (87., 90+4., büntetőből), illetve Vînă (5.), Grigoryan (43.).