Zoran Mikes: fantasztikus, amit elértünk eddig ebben a szezonban

Székely Sport 2021. március 17., 12:20 utolsó módosítás: 2021. március 17., 13:01

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata fennállása óta először jutott be az Európa Kupa legjobb nyolc csapata közé, a kedd esti, Lointek Gernika Bizkaia elleni győzelmével történelmet írt. Zoran Mikes vezetőedző és Annemarie Gödri-Părău értékelték a mérkőzést, valamint a negyeddöntős ellenfélről is szót ejtettek.

A vezetőedző és Gödri-Părău is nagyon bizakodó a csütörtöki negyeddöntő előtt Fotó: Pinti Attila

A székelyföldi együttes nagyot harcolt a spanyol gárda ellen, amelyet végül hosszabbítás után sikerült felülmúlnia, így folytatja menetelését az európai kupasorozatban.

Az elődöntőbe jutásért a Sepsi-SIC az olasz Reyer Venezia csapatával kell megküzdjön a csütörtökön 19 órakor kezdődő negyeddöntőben, amelyet szintén zárt kapuk mögött a Sepsi Arénában rendeznek.

Zoran Mikes vezetőedző főleg a mérkőzés első felében nyújtott teljesítményre büszke. „ Kezdetben jól játszottunk, figyelmesek voltunk, tudtuk, mit akarunk elérni a pályán, így komoly előnyt szereztünk. Aztán elveszítettük a fókuszt, támadásban pontatlanok lettünk, az ellenfél pedig visszajött a meccsbe, fordított, de szerencsére Mandache hárompontosával hosszabbításra mentettük a párharcot, ahol nyerni tudtunk.

Egyszerűen fantasztikus, mit értünk el eddig ebben a szezonban. A lányok hatalmasat harcoltak, remélem, hogy a csütörtöki meccsig kipihenik magukat. Már ezzel a továbbjutással történelmi eredményt értünk el, de mi ezt tovább akarjuk folytatni.

A keretét tekintve Venezia az egyik fő esélyese az Európa Kupának, de a sportban bármi is történhet. Ellenük mi mindent kiadunk magunkból, a szívünket is kitesszük majd a pályán” – összegzett a vezetőedző.

Annemarie Gödri-Părău szerint nagyon nehéz meccset nyert meg a Sepsi SIC: „Erős ellenfél volt, ez bizonyítja azt, hogy hiába vezettünk 17 ponttal is, ekkora hátrányból is vissza tudott jönni. Történelmi sikert értünk el, ott vagyunk az Európa Kupa legjobb nyolc csapata között.

Nem lehettek szurkolók a lelátókon, de éreztük, hogy most is mellettünk vannak. Értük is harcolni fogunk.

Kemény ellenfél lesz a Venezia, de remélem, hogy meg tudjuk nyerni ezt a találkozót is”.