Jobban bírta az idegek harcát, negyeddöntős a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 16., 22:21

Fennállása óta először jutott a női kosárlabda Európa Kupa legjobb nyolc csapata közé a Sepsi-SIC. A székelyföldi együttes a kontinensviadal nyolcaddöntőjében kényelmes előnyt eltékozolva végül hosszabbítás után búcsúztatta a baszkföldi Lointek Gernika Bizkaia csapatát, és a Sepsiszentgyörgyön zajló buboréktorna csütörtökön 19 órakor kezdődő negyeddöntőjében az olasz Reyer Venezia ellen küzdhet meg a legjobb négy közé jutásért.

Öröm és megkönnyebbülés, hosszabbításban tudta legyűrni baszk ellenfelét a Sepsi-SIC Fotó: Pinti Attila

A baszkföldi együttes indíthatta a mérkőzés első támadását, amelyből meg is szerezték első pontjaikat, de Pasic azonnal válaszolt, nem sokkal később pedig a zöld-fehérek átvették a játék irányítását, és Gödri-Părău hathatós hozzájárulásával összehoztak egy 8–0-s sorozatot. A szentgyörgyi lányok ezután is lendületben maradtak, Gardner és Mandache triplájával már tizenkét ponttal vezettek, és ezt az előnyt az első negyed végéig meg is tudták tartani (26–14).

A folytatásban kiegyensúlyozottabbá vált a küzdelem, Zoran Mikes tanítványainak támadójátékába több hiba is becsúszott, ez pedig lehetőséget adott a vendégeknek, hogy hat pontra felzárkózzanak.

Viszont időben érkezett Gardner találata, majd Mandache triplája, és az első húsz perc végére tíz pont megmaradt a korábban kidolgozott előnyből (41–31).

Szünet után Mandache ott folytatta, ahol abbahagyta, ismét a hárompontos félkörön kívülről volt eredményes, majd példáját követte Pasic, aki nemcsak a pontszerzésben jeleskedett, hanem kitűnően védekezett, labdát szerzett, mindenhol jelen volt. Aztán a támadójáték ismét akadozni kezdett, a Gernika pedig faragott hátrányából, de Gödri-Părău, Gardner és Ruzickova találatai ismét lenyugtatták a kedélyeket,

és ekkor már tizenhat pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla (57–41).

Az utolsó tíz percben azonban a biztos vezetés birtokában érthetetlenül kapkodni kezdtek a zöld-fehérek, a vendégeknek pedig szinte minden összejött, és elkezdték a felzárkózást. Zoran Mikes hiába kért időt, tanítványait nem tudta felrázni, előnyük tovább olvadt, majd a Gernika két perccel a mérkőzés vége előtt a vezetést is átvette (61–63).

Innen pedig elkezdődött az idegek harca: Pasic értékesített büntetőivel ismét a háromszékiek álltak nyerésre (64–63), de a túloldalon is érkezett a válasz (64–65). Mandache triplájával ismét fordult a kocka (67–65), viszont a baszkoknak is futotta még erejükből az egyenlítésre (67–67), és a rendes játékidő végéig ez maradt az állás.

Következett az ötperces hosszabbítás, amely egy adok-kapokkal indult, a folyatásban viszont Pasic villant ismét, Ruzickova pedig biztos kézzel értékesített két büntetőt, és ekkor már eldőlni látszott a mérkőzés (75–70). A vendégek részéről a korábban Sepsiszentgyörgyön is megfordult Milica Ivanovic még távolról betalált,

de a fordításra már nem jutott ideje a baszkföldi csapatnak, a végén pedig Mandache beállította a 76–73-as végeredményt.

Győzelmével történelmet írt a Sepsi-SIC, hiszen fennállása óta először jutott az Európa Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A székelyföldi együttesnek az elődöntőbe jutásért az olasz Reyer Venezia ellen kell megküzdenie a csütörtökön 19 órakor kezdődő negyeddöntőben, amelyet szintén a Sepsi Arénában rendeznek.

Női kosárlabda Európa Kupa, nyolcaddöntő:
Sepsi-SIC–Lointek Gernika Bizkaia 76–73 (26–14, 15–17, 16–10, 10–26, 9–6) – hosszabbítás után
Sepsi-SIC: Mandache 21 (4x3), Gardner 19 (2x3), Pasic 16 (1x3), Gödri-Părău 6, Tobin 2. Cserék: Ruzickova 10, Pavlopoulou 2, Ghizilă, Cătinean, Kelemen, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
Gernika: Lo 15 (1x3), Roundtree 15 (1x3), Buch 14 (2x3), Cornelius 2, Björklund 2. Cserék: Ivanovic 14 (3x3), Arrojo 7, Ginzo 2, Ariztimuno 2, Alberdi. Edző: Mario Lopez.
Játékvezetők: Jasmina Juras (szerb), Jelena Smiljanic (szerb), Mladen Lucic (montenegrói)