Török skalpot szerzett a kosárlabda BL-ben az erdélyi bajnokcsapat

Orbán Zsolt 2021. október 06., 15:49 utolsó módosítás: 2021. október 06., 16:13

A bravúros selejtező után a Kolozsvári U-BT csapata a főtáblán is ott folytatta, ahol abbahagyta a Kosárlabda Bajnokok Ligájában. A Nemzeti Liga címvédője török csoportriválist győzött le az első fordulóban.

Elijah Stewart 18 ponttal járult hozzá a győzelemhez Fotó: championsleague.basketball

A román bajnok Kolozsvári U kedden este bemutatkozott a kosárlabda Bajnokok Ligája G-csoportjában. Mihai Silvășan együttese, amely a selejtezőben többek között a görög Periszteri BC legyőzésével jutott főtáblára, a török Darüssafaka Basketbol ellen debütált az európai kupa csoportkörében.

Akárcsak korábban az athéni alakulattal szemben, a kolozsváriak ezúttal is esélytelenebb számítottak, de megint sikerült borítaniuk a papírformát.

A BT Arénában rendezett találkozón az isztambuli vendégek hét ponttal nyerték az első negyedet, a folytatásban viszont egyetlen játékrészt sem veszített el az Universitatea csapata. A nagyszünetben 32:31-re vezettek a házigazdák, előnyüket tovább növelték a harmadik negyedben, s végül 66:60 arányban diadalmaskodtak.

Az U két legjobbja Elijah Stewart és Patrick Richard volt 18, illetve 17 ponttal, a siker értékét pedig növeli, hogy a kolozsváriak keretproblémákkal küzködtek, több fontos hiányzóra nem számíthatott az edzői stáb.

A Kosárlabda Bajnokok Ligája következő fordulójában, október 18-án a Kolozsvári U-BT Olaszországba hivatalos, ahol a Brindisi vendége lesz, a taljánok egy másik hazai mérkőzéssel, az izraeli Hapoel Holon ellen mutatkoznak be szerdán.

A nemzetközi versenysorozatban a magyar bajnok Falco KC Szombathely is érdekelt, a Vas megyei gárda a D-csoportban szerepel a görög AEK, a lett VEF Riga és az olasz Universo Treviso mellett és első mérkőzését hazai parketten, szerdán 19 órától játssza a hellének ellen.

Kosárlabda Bajnokok Ligája, G-csoport, első forduló
Kolozsvári U-BT–Darüssafaka Basketbol (török) 66:60 (14:21, 18:10, 21:16, 13:13)
A kolozsváriak pontszerzői: Karel Guzman 4, Giordan Watson 2, Andrija Stipanovic 8, Stefan Bircevic 8, Dustin Hogue 9, Elijah Stewart 18, Patrick Richard 17.