A 28 csapat részvételével rendezett bajnokság első körében a kézdivásárhelyi alakulat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC és a Gyergyószentmiklósi ISK csapatait győzte le három alkalommal, 6–0-s győzelem–vereség mérleggel menetelve a második szakaszba. Itt a Kolozsvári U és a Nagyszebeni CSU Andu csapatait fektették két vállra a kék-fehérek, összesítésben 10–0-s mérleggel érkezve a harmadik, elődöntő-szakaszba. A Gyulafehérvári LPS és a Bukaresti ABC Leii voltak a KSE következő áldozatai, míg az ugyancsak fővárosi CS Olimpia mindkét mérkőzésen jobbnak bizonyult, így Farkas Alpár edző tanítványai második helyről, 14–2-es szezonbeli mérleggel jutottak ki a legjobb tizenkét csapat részvételével rendezett bukaresti döntő-tornára.
Alapozás, következetesség mindenekfelett
Farkas Alpár elmondása szerint a csapat teljesítménye különösen dicséretes, tekintve, hogy a szezon elején nem szerepelt célkitűzéseik között a döntőbe jutás.
„Számomra kellemes meglepetés volt, hogy eljutottunk idáig. A szezon elején nem ez volt az elsődleges cél. Természetesen örültem volna neki, ha sikerül, de az edzések fő fókusza nem az eredményesség, hanem az egyéni technikai alapok elsajátítása volt. Heti három alkalommal másfél órát dolgoztunk, ami nem elegendő minden területre – ezért a legfontosabbnak ebben a korban az egyéni képességek fejlesztését tartottam. Az, hogy közben elértük ezt a kimagasló eredményt, számunkra egy extra siker” – vázolta fel a szakember.
Az edző kiemelte: az utánpótlásképzés legfontosabb célja, hogy a felnőttcsapat számára felkészült játékosokat neveljenek.
Bár a sportág csapatsportként működik, Farkas Alpár szerint az egyéni fejlődés nem választható le az eredményességről: „Végső soron közösen értük el ezt a kiváló eredményt – és ettől még értékesebb.”
A realitás talaján
A trénert esélylatolgatásra is felkértük. „Reálisan szemlélve a tényeket, a 6–10. helyek valamelyikét tartom elérhetőnek. Ha jól játszunk és kihozzuk magunkból a maximumot, úgy vélem, a 6. hely simán meglehet. Nem mondok előkelőbb helyezést, mert vannak nálunk képzettebb, nagyobb tapasztalattal rendelkező csapatok, melyek legyőzéséhez kisebb csodára lenne szükség.
– sorolta.
Hozzátette, nagy kihívást jelent majd a csapatoknak a torna feszített menetrendje. „Foghíjas versenynaptárunk volt, havi egy tornával, ami kevés mérkőzést jelent, most meg a döntő-tornán öt nap alatt hét mérkőzést játszunk. Így nagyon nehéz sportformát időzíteni a lányoknál, hogy alig vannak mérkőzések, a végén meg hirtelen a nyakunkba szakadnak. Ez szakmailag nem ideális”– mutatott rá Farkas Alpár.
Hangsúlyozta, a csapat idénybeli munkáját segítette Lénárt Arthúr edző, Rendy Hanna masszőr, továbbá a csapatot a döntő tornára elkísérő Csutak András, Claudio Garcia Morales és Bardócz Róbert edzők.
A KSE döntő-tornára utazó játékoskerete: Pakó Lea, Lemhényi Zsanett, Páll Réka, Szőke Johanna, Princz Petra-Hanna, Daczó-Hodor Villő, Koszti Sára, Todor Hanna, Kalányos Klára, Lukács Hanna, Zoller Zsolna-Katalin, Benedic Eszter.
A KSE mérkőzései a döntő torna 1. csoportjában:
Nagyváradi Crișul –KSE (szerda, június 4., 9 óra)
KSE – Dézsi LAPI (szerda, 16 óra)
KSE – Dan Dacian Fekete (csütörtök, június 5., 11 óra)
Kolozsvári NBS – KSE (csütörtök, 16 óra)
KSE – Kolozsvári Smart (péntek, június 6., 14 óra)
Szombaton és vasárnap az elődöntőket és a helyosztókat rendezik.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén rajtol a jégkorongidény.
Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.
Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!