Miután a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) a közelmúltban ideiglenesen felfüggesztette a külföldi játékosok leigazolására vonatkozó tilalmat, a marosvásárhelyi klub vezetősége máris elkezdte a keret megerősítését. Három amerikai idegenlégióssal kötöttek szerződést,
a beállós poszton játszó Trey Sampson, az irányító Michaelyn Scott és a bedobó Trey Diggs rutinjukkal nagy segítségére lehetnek abban, hogy a magyarországi Faragó Péter által irányított csapat elérje a célkitűzését, azaz bejusson a bajnokság felsőházi rájátszásába.
A VSK korábban megegyezett a nagy tapasztalattal rendelkező csapatkapitány Sánta Szabolccsal, aki újabb szezonra kötelezte el magát szülővárosa együttesénél. A további romániai játékosok közül Bogdan Popa és Alin Borșa is a folytatás mellett döntött, új igazolásnak számít a tapasztalt Vlad Corpodean, valamint meghosszabbítottak a montenegrói Goran Martinic és a szerb Pavle Reljic szerződését. Mellettük két fiatal játékos, Bodó Tamás és Major Koppány az új idényben tovább fejlődhetnek a VSK színeiben.
Több meghatározó játékos is távozott a marosvásárhelyiektől, a montenegrói Goran Gajovic, a szerb Mladen Jeremic, a svéd Jonathan Person és az ukrán Konstantyin Anyikijenko sem tagja már a keretnek.
Az előszezonban számos barátságos mérkőzést játszik az átalakult VSK, az elsőt már hétvégén letudták a másodosztályban szereplő Marosvásárhelyi CSU ellen.
Hétfőn 18 órától újra pályára lépnek, egyik élvonalbeli vetélytársuk, a Brassói Corona ellen játszanak a Simon László Sportcsarnokban, ezt a meccset a szurkolók is megtekinthetik a helyszínről.
Ezt követően ezen a héten pénteken és szombaton, 18, illetve 12 órától szintén hazai pályán találkoznak a Nagyszebeni CSU-val. Szeptember 5-én és 6-án idegenben mérkőznek meg a Nagyváradi VSK-val, szeptember 9-én és 10-én pedig részt vesznek a nagyszebeni Torda Elemér Emléktornán.
A klub bejelentése szerint a találkozók programja még változhat, valamint szeptember 15–21. között még szerveznek egy felkészülési meccset.
A Marosvásárhelyi VSK a Román Kupában kezdi a 2025–2026-os szezont, az első körben a Temesvári SCM lesz az ellenfele, a párharcot szeptember 24-én hazai pályán kezdi, majd szeptember 28-án idegenben játssza a visszavágót. A győztes továbbjut a december 17-én és 23-án rendezendő második fordulóba, ahol a Galaci CSM és Nagyszebeni CSU közötti összecsapás nyertesével csap össze.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!