A dudaszó pillanatában szerzett kosárral aratott történelmi sikert a Sepsi-SIC az Euroligában

Zátyi Tibor 2023. november 29., 21:15 utolsó módosítás: 2023. november 30., 09:33

Megvan a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC első győzelme a női kosárlabda Euroligában, szerdán este óriási izgalmak közepette a dudaszó pillanatában szerzett kosárral legyőzte a francia bajnok LDLC ASVEL Féminin Lyon csapatát.

Jár a pacsi mindenkinek, megvan az első siker az Euroligában Fotó: Haáz Vince

A Lyon villámrajtot vett Sepsiszentgyörgyön, 3 perc alatt tízpontos előnyre tett szert. A Sepsi-SIC fokozatosan kapaszkodott, és még az első negyedben egy pontra zárkózott vissza, a második negyed elején pedig egyenlített is. Az LDLC ASVEL Féminin azonban ismét ellépett az eredményjelzőn, 12-vel is vezetett. A sokat hibázó hazaiak a szünet előtt három pontra csökkenthették volna hátrányukat, ám a lehetőség kimaradt, a vendégek pedig a dudaszó pillanatában szerzett hárompontossal 43–35-ös vezetésnél mehettek a pihenőre.

A mérkőzés első felében a kétpontosokat nagyon rossz arányban értékesítette a házigazda, hiszen minden harmadik próbálkozás ért csak kosarat (33%, 9/28), az akcióból szerzett pontok pedig még gyengébb mutatóval rendelkeztek (31%, 13/43).

Volt min javítani, finomhangolni a nagyszünetben, és habár a Lyon megint ellépett (41–52), a hazai zöld-fehérek ezúttal is elkezdték ledolgozni a hátrányukat. Akathiotou sajnálatos bokasérülése miatt hosszú percekig állt a játék, a 28 éves játékost ölben kellett levinni a pályáról – a közönség vastapsa közepette.

A lányok folytatták a zárkózást, és a játékrész végén sikerült is átvenni egy ponttal a vezetést (60–59).

Az utolsó játékrész első pontjait a vendégek szerezték, jött is a hazai időkérés, amivel sikerült a Lyon lendületét megfogni, és 65–65-nél egyenlíteni. Innentől fej fej mellett haladtak a csapatok, felváltva vezettek. Habár a SIC három ponttal is elhúzott, az utolsó támadásnak úgy futott neki, hogy egypontos hátrányban volt és maradt 7 másodperc. Ekkor Hrisztova tört be és a dudaszó pillanatában szerzett kétpontosával fordítottak.

Videóbírózás és hosszú, izgalommal teli percek következtek, végül a Lyon megkapta a labdát és maradt egy dobásnyi ideje, de az már nem ért el a szentgyörgyiek gyűrűjéig:

a Sepsi-SIC legyőzte a francia bajnokot és megszerezte első győzelmét az Euroligában!

A mérkőzés második felére érezhetően feljavult a hazaiak játéka, a hárompontos kísérleteik is jóval pontosabbak voltak, így sikerült fordítani és végül hatalmas izgalmak közepette történelmi sikert aratni.

Egy hét múlva ismét a Sepsi Arénában játszik a SIC, jövő szerdán 19 órától a spanyol Casademont Zaragozát fogadja.

Női kosárlabda Euroliga, A csoport, 7. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–LDLC ASVEL Féminin Lyon 86–85 (20–23, 15–20, 25–16, 26–26),
a SIC pontszerzői Hrisztova 25, Green 17, Gereben 13, Nyström 12, Jankovics 10, Akathiotou 5, Cătinean 2.