A csoport első fordulójában a kolozsváriak a finn Salon Vilpas együttesét győzték le 106:97 arányban, az elődöntőben pedig a házigazda, görög BC Periszterit verték 84–74-re.
A továbbjutó kilétéről döntő összecsapáson Mihai Silvășan vezetőedző legénysége pénteken este a svájci Fribourg Olympic-kel csatázott, a mérkőzés legnagyobb részében vezetve 77–64-re magabiztosan nyert.
Harmadik győzelmével a Kolozsvári U-BT először szerepel a Bajnokok Ligája főtábláján – amely az Euroliga után a második legrangosabb európai kupasorozatnak számít – , a G jelű négyesben ellenfelei a török Darussafaka Tefken, az olasz Happy Casa Brindisi és az izraeli Hapoel Holon lesznek.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
A jégkorong Erste Liga székely negyeddöntőjének második mérkőzése a rendes játékidőben dőlt el, a Gyergyói Hoki Klub szerdán este újra nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub ellen, 2:0-ra vezet a párharcban.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!