Az athéni selejtezőcsoport első fordulójában a kolozsváriak a finn Salon Vipas együttesét győzték le 106:97 arányban, az elődöntőben pedig a házigazda Periszteri BC volt az ellenfelük. A görög bajnokság legutóbbi kiírását a hatodik helyen záró rivális nagy esélyesként várta a találkozót, de az Universitatea kosarasai borították a papírformát.
A Nemzeti Liga címvédője az első, a harmadik és a negyedik negyedben is több pontot dobott ellenfelénél. Két és fél perccel az utolsó dudaszó előtt még a görögök vezettek 73–72-re, a kolozsváriak viszont Elijah Stewart zsákolásával fordítottak, majd Stewart és Patrich Richard tripláival hétpontos előnyre tettek szert.
Az utolsó percben tovább nőtt a két csapat közti különbség, Mihai Silvășan gárdája végül 74–84-re (13:20, 27:19, 19:22, 15:23) diadalmaskodott.
A győztes csapatból Richard dupla-duplázott (22 pont, 12 assziszt), Stewart 20 pontig és hét lepattanóig, Andrija Stipanovic 18 pontig és hét lepattanóig jutott, míg Toni Katic 14 pontot és öt asszisztot, Stefan Bircevic pedig tíz pontot és öt lepattanót jegyzett.
A szerda esti bravúr után a Kolozsvári U pénteken 20.30-tól a svájci Fribourg Olympic-kel találkozik az A-jelű selejtezőcsoport döntőjében.
A svájciak az elődöntőben a horvát KK Splitet múlták felül 76–67-re. Ha a harmadik mérkőzését is sikerül megnyernie, az U először szerepelhet a kosárlabda Bajnokok Ligája főtábláján, amely az Euroliga után a második legrangosabb európai kupasorozatnak számít.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!