Nem várhatta túl jó előjelekkel a szerda esti milánói találkozót a háromszéki együttes, amely alulmaradt az előző két csoportmeccsén, ráadásul hétvégén a bajnokságban is vereséget szenvedett, a második fordulóban 73–59-re kapott ki az Aradi FCC Baschet otthonában.
Már a mérkőzés eleje sem alakult jól a Sepsi-SIC számára, az ellenfelük rögtön az első negyedben kétszámjegyű előnyt dolgozott ki. Ezután ugyan összekapta magát Zoran Mikes csapata, de
csak két ponttal tudta csökkenteni a hátrányát, így a szünetben az olaszok fölényesen vezettek.
Az összecsapás második fele sem hozott változást, épp ellenkezőleg, a székelyföldi gárda ismét leszakadt, és
a GEAS még tovább növelte a különbséget, immár 25 pont volt a két fél között.
Ezzel végleg eldőlt a győztes kiléte, a hazaiak az utolsó játékrészt is behúzták, a zöld-fehérek nagy arányban, 77–44-re maradtak alul.
A Sepsi-SIC három forduló után sereghajtó a második számú európai kupasorozat D csoportjában. Hétvégén a bajnokságban javíthatnak, vasárnap 19 órától hazai közönség előtt a Bukaresti Rapid lesz az ellenfelük.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!